سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۵ : ۲ شماره: 16315
شاخص‌های بخش ICT تا پایان نیمه اول امسال دو برابر جمعیت ایران سیم‌کارت واگذارشده داریم!
آمار و ارقام مرتبط با توسعه فناوری‌های ارتباطاتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های توسعه در عصر اقتصاد دیجیتالی در فهم جایگاه و وضعیت کشورمان در این حوزه می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

وایمکس نیوز - تأثیر ICT بر توسعه اقتصادی امری انکارناپذیر است؛ استفاده از فناوری اطلاعات می‌تواند علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری و ارتقای کیفیت محصولات و خدمات، فضای رشد تقاضا در جامعه را هم فراهم کند. کشورهای توسعه‌یافته از این فناوری جهت افزایش کارایی نیروی کار، نوآوری در روش‌های تولید، بهبود سیستم‌های بازاریابی و توزیع و کاهش هزینه‌های مبادلات تجاری بهره گرفته‌اند. در این راستا دانستن آمارها و ارقام مرتبط با ضریب نفوذ فناوری‌های ارتباطاتی به عنوان زیرساخت اصلی توسعه فناوری اطلاعاتی، در فهم از وضعیت کشور در این حوزه بسیار مهم است.

مطابق با آمارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاخص‌های مهم بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان نیم سال اول امسال (1396) به این شرح است: تعداد تلفن ثابت دایری 30 میلیون و 661 هزار و 844 خط، تعداد سیم‌کارت واگذار شده تلفن همراه 156 میلیون و 548 هزار و 511 خط، تعداد سیم‌کارت فعال تلفن همراه 85 میلیون و 64 هزار و 46 خط، تعداد تلفن همگانی کشور 115 هزار و 550 دستگاه، تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی 48 هزار و 976 روستا، ضریب نفوذ تلفن ثابت 69. 38 درصد، ضریب نفوذ مشترکین فعال تلفن همراه کشور 106.43 درصد، مشترکین پهن باند سیار 47 میلیون و 332 هزار و 555 مشترک و مشترکان پهن باند ثابت 10 میلیون و 490 هزار و 118 نفر هستند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در مورد تعداد بالای سیم‌کارت‌های واگذار شده در کشور می‌توان گفت که بخش زیادی از شهروندان ایرانی به دلایل مختلفی از بیش از یک خط استفاده می‌کنند یا اینکه برخی از خطوطی که خریداری کرده‌اند را بلااستفاده گذاشته‌اند. علت این مساله از طرفی هم خود اپراتورها می‌توانند باشند که به خاطر جلب مشتری و نفوذ در بازار این خدمات به ارائه سیم کارت رایگان یا با قیمت نازل و غیره اقدام می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16315
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي