سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۴۰ شماره: 16320
الزام ارايه‌کنندگان خدمات اينترنت به نظارت بر کيفيت سرويس
ارايه‌دهندگان خدمات اينترنت پرسرعت ثابت موظف شدند درباره پهناي باند، سرعت و تعرفه ارايه خدمات به مشترکين، مصوبه ??? کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات را به صورت دقيق اجرا کنند.

وايمکس نيوز- مجيد حقي - معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي- گفت: پهناي باند سرويس در 95 درصد زمان دريافت سرويس بايد با پهناي باند خريداري‌شده از سوي مشترک منطبق باشد و با توجه به اينکه مسيرهاي اتصال مشترکين به مراکز مخابراتي کيفيت متفاوتي دارند و امکان ارايه سرعتهاي متفاوت به اين کيفيت وابسته است، شرکتهاي ارايه‌کننده خدمات موظف هستند با بررسي دقيق، سرعت‌هاي واگذاري را امکان‌سنجي کرده و پس از آن براي واگذاري به مشترکان اقدام کنند.

وي افزود: اعمال هزينه حداقل نيم بها براي استفاده از ترافيک سايت‌هاي داخلي نسبت به ترافيک بين‌الملل از موارد ديگري است که شرکت‌هاي ارايه‌کننده خدمات اينترنتي بايد آن را رعايت کنند.
حقي درباره توليد محتواي داخلي تصريح کرد: تمامي توليدکنندگان محتواي داخلي که محصولات آنها در داخل کشور ميزباني مي‌شود مي‌توانند با مراجعه به پورتال سازمان فناوري اطلاعات ايران به آدرس
http://ito.gov.ir و يا با استفاده از لينک icip.ito.gov.ir دامنه و آدرس عددي (IP) خود را ثبت کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي تاکيد کرد: مشترکان خدمات اينترنت پرسرعت ثابت درصورت بروز تخلف يا وجود مشکل در دريافت سرويس مي‌توانند شکايت خود را در سامانه 195 ثبت کرده و پاسخگويي به آن را پيگيري کنند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16320
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي