سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۰ : ۲ شماره: 16335
دکتر روحاني در نشست خبري: انحصار در شبکه هاي اجتماعي و پيام رسان ها به نفع کشور نيست
رييس جمهوري با اشاره به اينکه بايد در زمينه فضاي مجازي، سواد آموزي کنيم که جوانان چگونه از اين فضا به نحو احسن براي خود و خانواده و کشور استفاده کنند، گفت: دولت مصمم است هم شبکه هاي اجتماعي و پيام رسان هاي داخلي را تقويت کند و هم معتقد است در اين زمينه انحصار معنا ندارد.

وايمکس نيوز- حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني رييس جمهوري در دومين نشست خبري خود در دولت دوازدهم همزمان با ايام دهه مبارک فجر با تاکيد بر اين که فضاي مجازي را بايد به يک فرصت بزرگ تبديل کنيم، گفت: دولت مصمم است شبکه هاي اجتماعي داخلي و پيام رسان هاي داخلي را تقويت کند و امروز اگر در کل شبکه يا فضاي مجازي يا اينترنت را در کنار هم قرار دهيم، فضاي مهمي براي ماست چرا که در حال حرکت به سمت دولت الکترونيک هستيم.
وي با اشاره به اينکه اگر بخواهيم جامعه ارتباط بهتري با دنيا داشته باشد و اطلاعات و دانش روز دنيا را دريافت کند، بايد به اين فضا اهميت دهيم، افزود: اين فضا براي مشاغل بسيار مهم است چرا که وزير ارتباطات به من اعلام کرده که در دو سال گذشته 200 هزار شغل در فضاي مجازي به وجود آمده است که به تعبيري موبايل محور است.
روحاني با اعلام اينکه در حال گسترش نسل سوم و چهارم موبايل تقريبا در سراسر کشور هستيم و به هر استاني مي رويم شهرهاي جديدي زير اين پوشش قرار مي گيرد، اظهار کرد: اهدافي که دنبال مي کنيم اهداف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي وهم اهداف سياسي است. امروز شما مشاهده مي کنيد که رييس جمهوري آمريکا توئيتي مي زند و ميليون ها نفر به آن پاسخ مي دهند و گاهي اين کار باعث مي شود که عقب نشيني کند يا ازتوئيتي که زده از مردم يا مسلمانان عذرخواهي مي کند.
رييس شوراي عالي امنيت ملي تصريح کرد: اين نشان از آن است که اين فضا، در دنياي سياست خارجي يک بازيگر عمده شده است و در سياست داخلي يک بازيگر عمده است و در مسايل اقتصادي روز به روز آثار اين شبکه هاي اجتماعي بيشتر خواهد شد.
رييس دولت دوازدهم با بيان اينکه دولت مصمم است که هم در زير ساخت و هم در زمينه محتوا و هم در زمينه پلتفرم هايي که نياز داريم، به سمت توسعه حرکت کند، گفت: به همين دليل هم پهن باندها را مي بينيد هم پهناي باند را نسبت به ابتداي دولت يازدهم مشاهده مي کنيد. شايد قبلا براي يک فيلم کوتاه نيم ساعت معطل مي شديد اما الان مي بينيد چند ثانيه بيشتر نبايد وقت بگذاريد، اين ها همه کاري است که انجام گرفته شده است.
رييس جمهوري با اشاره به کارهاي بسيار خوبي که در زير ساخت انجام شده، خاطرنشان کرد: در شبکه ملي اطلاعات که دنبال مي کنيم قدم هاي خوبي برداشته شده است و دولت مصمم است هم شبکه هاي اجتماعي داخلي و پيام رسان هاي داخلي را تقويت کند و هم معتقد است در اين زمينه انحصار معنا ندارد.
وي با بيان اينکه اگر بنا باشد يک اپليکيشن و پيام رساني بخواهد همه فضا منحصرا در اختيار او باشد، اين به نفع کشور نيست و انحصار نادرست است، افزود: بايد شبکه هاي مختلف خارجي و داخلي و اپليکيشن هاي مختلف و پيام هاي رسان هاي مختلف حضور داشته باشند و مردم بايد استفاده کنند که آثار اصلي آن آثار فرهنگي و اجتماعي است.
روحاني با اشاره به اينکه در فضاي مجازي عمدتا محتوا را خود ما درست مي کنيم، اظهار کرد: پلتفرم آماده است و اين ما، نسل جوان، جوان هاي ما و همه آنهايي که معتقد به انقلاب هستند و به هويت ايراني و اسلامي خود ارج مي نهند هستند که با تمام توان در اين فضا حضور پيدا مي کنند.
رييس شوراي عالي امنيت ملي با تاکيد بر اينکه اگر در اين فضا از همه توان خود استفاده کنيم اين فضا براي ما چالش و تهديد نمي شود، گفت: ما بايد اين فضا را به يک فرصت بزرگ تبديل کنيم. آن دوره اي که بگوييم اين را ببنديم و آن را فيلتر کنيم و آن يکي را از پشت بام (که البته مقصود من ديش است نه آدم) پايين بيندازيم، گذشته است و بايد برويم در زمينه فضاي مجازي سواد آموزي کنيم که جوانان چگونه از اين فضا به نحو احسن براي خود و خانواده و کشور استفاده کنند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16335
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي