سرویس کسب و کار ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۹ شماره: 16346
ايجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوري اطلاعات براي سال 97
رييس جمهوري با بيان اينکه سرعت اينترنت يکي از ضرورت هاي اشتغال و اقتصاد ما است گفت: ايجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوري اطلاعات براي سال 97 مد نظر است.

وايمکس نيوز- حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني روز سه شنبه در نشست مشترک استانداران ، وزرا و روساي سازمان هاي اقتصادي سراسر کشور گفت: فضاي مجازي مي تواند واسطه هاي مضر و تاخيرهاي هزينه ساز را از چرخه توليد و خدمات حذف کند.

 رييس جمهوري با اعلام اينکه فضاي مجازي از ضروريات است تصريح کرد: اين فضا لازم است، براي علم، فرهنگ، اطلاعات کسب و شغل و کشاورزي مردم مهم است.

بالاترين مقام اجرايي کشور با تاکيد بر اينکه در آينده مشاغل ما تغيير خواهد کرد گفت: مشاغل و زندگي ما تغيير خواهد کرد و برمبناي زندگي آينده بايد حرکت کنيم.

وي افزود: استانداران و مسولان بايد در سراسر کشور توجه کنند که فناوري اطلاعات يکي از زيربناهاي مهم است و يکي از وظايف دولت تامين زيرساخت در اين زمينه است.

دکتر روحاني با اشاره به استفاده از واژه اقتصاد ديجيتالي به جاي اقتصاد دانش بنيان افزود:  تاکنون 20 هزار ميليارد تومان براي توسعه زيرساخت هاي فناوري اطلاعات هزينه کرديم تا مردم راحت تر زندگي کنند و اگر به دنبال نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستيم براي اين است که مشاغل موبايل محور درست شود که مردم بتوانند راحت تر زندگي کنند.

وي تاکيد کرد: يکي از مباحث ما براي اشتغال فناوري اطلاعات است که همه بايد آن را دنبال کنيم. بايد از اين فضا براي اشتغال به خوبي استفاده کنيم و ايجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوري اطلاعات براي سال 97 مد نظر است.

رييس جمهوري تصريح کرد: فناوري اطلاعات دنيا را متحول کرده است, اطلاعات؛ سبک زندگي ؛ اشتغال؛ رفاه و دنياي مردم را متخول کرده است.در مسئله حمل و نقل درون شهري  و کم کم در برون شهري همين فضاي مجازي مي تواند تحول ايجاد کند .

 وي با تاکيد بر اينکه بايد جنس ارزان تحويل مردم بدهيم گفت:فضاي مجازي مي تواند باغدار را به مغازه دار و ميدان هاي متوسط شهري وصل کند .بخشي از اين گراني ها واسطه ها هستند که گراني را درست مي کنند  و يکي از راه حل ها فضاي مجازي و فناوري اطلاعات است.

دکتر روحاني افزود: مزرعه ها را بايد بتوانيم به بازار وصل کنيم و خانه هاي مردم بايد از طريق اينترنت به مغازه ها و خارج کشور وصل و گردشگر جذب کنيم.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16346
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي