سرویس ارتباطات ثابت ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۲۲ : ۲۸ شماره: 16350
تلفن‌هاي ثابت چه زماني قطع مي‌شوند؟
ممکن است برخي تلفن مشترکان تلفن ثابت مطلع نباشند که صرف نظر از مبلغ صورت‌حساب، در صورت عدم پرداخت دو دوره متوالي، تلفنشان قطع خواد شد.

وايمکس نيوز- بر اساس مصوبه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، در صورتي که مشترک تلفن ثابت، صورت‌حساب دو دوره متوالي خود را با هر مبلغي پرداخت نکند، تلفن‌اش قطع مي‌شود.

همچنين در مورد تلفن‌هايي که نزد شرکت مخابرات وديعه‌دار هستند، در صورتي که صورت‌حساب ميان‌دوره و يا پايان‌دوره به 80 درصد وديعه برسد، با اطلاع‌رساني قبلي يک‌طرفه و سپس قطع دوطرفه مي‌شود.

اما براي تلفن‌هايي که وديعه ندارند، چنانچه هزينه صورت‌حساب به مبلغ 20 هزار تومان برسد، ابتدا اطلاع‌رساني انجام شده و سپس اول قطع يک‌طرفه و در صورت عدم پرداخت، تلفن به صورت دوطرفه قطع مي‌شود.

اطلاع‌رساني به صورت پيامکي و يا تماس تلفني انجام مي‌شود؛ پس از اطلاع‌رساني، يک هفته به مشترک براي پرداخت صورت‌حساب زمان داده شده و پس از يک هفته، تلفن مشترک قطع يک‌طرفه مي‌شود و در صورتي که پرداخت همچنان انجام نشود، قطع دوطرفه صورت مي‌گيرد.

تلفن‌هايي که از سال 1388 تا کنون ثبت‌نام شدند، بدون وديعه هستند. پيش از اين تاريخ، خطوط تلفن با وديعه به مشترکان داده مي‌شد که بالاترين وديعه 100 هزار تومان بوده و کمترين وديعه نيز به سال‌هاي اول انقلاب برمي‌گردد که حدود 2500 تومان بوده است. اما از سال 1388 به جاي وديعه، مبلغي تحت عنوان قيمت اتصال يا Connection fee گرفته مي‌شود که زماني 50 هزار تومان بوده، سپس به 100 هزار تومان رسيده و اکنون200 هزار تومان است.

بنابراين در صورتي که تلفن مشترک وديعه داشته باشد، مطابق با هزينه وديعه اگر مبلغ صورت‌حساب به 80 درصد برسد و در صورتي که تلفن وديعه نداشته باشد، با رسيدن صورت‌حساب به مبلغ 20 هزار تومان، بايد صورت‌حساب پرداخت شود؛ در غير اين صورت و يا با گذشتن دو دوره متوالي از صورت‌حساب، خط تلفن قطع خواهد شد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16350
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي