سرویس تلفن همراه ۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۳ شماره: 16371
رييس رگولاتوري اعلام کرد: نشان‌هاي نوکيا، هوآوي و تکنو از دو هفته ديگر مشمول طرح رجيستري مي‌شوند
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام کرد: گوشي‌هاي نشان نوکيا و هوآوي از شنبه ?? اسفندماه و نشان سوني و تکنو از شنبه ?? اسفند مشمول طرح احراز اصالت تجهيزات داراي سيم‌کارت (رجيستري) مي‌شوند.

وايمکس نيوز- حسين فلاح جوشقاني رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي،گفت: فاصله زماني دو هفته‌اي براي مشمول شدن نشان‌هاي جديد به منظور ارايه اطلاعات مورد نياز به مردم پيش‌بيني شده و اين فرايندها در راستاي حفظ حقوق مشترکين و جلوگيري از فروش گوشي‌هاي قاچاق به جاي گوشي‌هاي قانوني به مردم است.
وي درباره فرايندهايي که کاربران گوشي تلفن همراه بايد از آن مطلع شوند، افزود: پيش از اين کاربران در هنگام خريد گوشي تلفن همراه مشمول طرح احراز اصالت تجهيزات داراي سيم‌کارت، با شماره‌گيري کد دستوري #7777* شناسه بين‌المللي (IMEI) گوشي را استعلام مي‌کردند و اگر پاسخ آن مثبت بود با اطمينان از قاچاق نبودن گوشي، آن را خريداري مي‌کردند و در حال حاضر نيز کاربران در هنگام خريد گوشي بايد حتماً دقت کنند که علاوه بر استعلام IMEI، بر روي جعبه يا کارت گارانتي کد فعال‌سازي گوشي درج شده باشد و درصورت نبودن کد فعال‌سازي از خريد گوشي خودداري کنند.
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح کرد: فرايند ديگري که خريداران بايد انجام دهند فعال‌سازي گوشي است که براي انجام آن بايد در سامانه *7777# گزينه دوم با عنوان "فعال‌سازي" را انتخاب کرده و به ترتيب شناسه IMEI گوشي و شماره سيم‌کارتي که از آن بر روي اين گوشي استفاده خواهد شد و کد فعال‌سازي را وارد کنند. پس از آن کاربر پيغامي را با اين مضمون که در حال فعال‌سازي چه نوع گوشي با چه مشخصاتي است دريافت مي‌کند که درصورت تاييد کاربر گوشي در شبکه براي وي فعال مي‌شود.
فلاح افزود: يکي ديگر از فرايندهاي ضروري که کاربران بايد از آن اطلاع داشته باشند "انتقال مالکيت" است که اين فرايند براي واگذاري گوشي‌هاي دست دوم پيش‌بيني شده و فروشنده بايد IMEI گوشي را به همراه شماره تلفن خريدار در سامانه #7777* وارد کنند تا کد فعال‌سازي براي خريدار صادر شود.
وي با اشاره به اينکه تمامي فروشندگان گوشي تلفن همراه و تجهيزات داراي سيم‌کارت موظف هستند فرايندهاي ثبت و فعال‌سازي را در قالب بروشور و تراکت در فروشگاههاي خود اطلاع‌رساني کنند تاکيد کرد: گوشي‌ها و تجهيزاتي که پيش از اين در شبکه فعال بوده‌اند مشمول اين طرح نمي‌شوند و طرح احراز اصالت تجهيزات داراي سيم‌کارت صرفاً براي نشان گوشي‌ها و تجهيزات داراي سيم‌کارتي است که پس از اعلام طرح از سوي کاربران خريداري مي‌شوند. البته اگر گوشي فعالي به شخص ديگري واگذار شود بايد فرايند تغيير مالکيت و فعال‌سازي آن طبق فرايندي که اعلام شد صورت پذيرد.
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي درباره زمانبندي اجراي اين طرح براي ساير نشان‌هاي گوشي تلفن همراه گفت: ساير نشان‌هاي باقيمانده به تدريج مشمول طرح شده و پيش از اجراي آن اطلاع‌رساني لازم درباره زمان آن انجام مي‌شود. 
براي دريافت اطلاعات کامل درباره فرايندهاي خريد گوشي، نحوه استعلام وضعيت گوشي، تغيير مالکيت، ثبت گوشي‌هاي مسافري و اطلاعيه‌هاي جديد درباره اجراي طرح احراز اصالت تجهيزات داراي سيم‌کارت به  اينجا مراجعه کنيد.

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16371
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي