سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۵ : ۳۹ شماره: 16392
بهترين گوشي‌ها براي عکاسي کدامند؟
آيفون ?? ( ايکس) در تازه ترين گزارش ها، رتبه نخست گوشي‌هاي هوشمند از لحاظ عکاسي و کيفيت دوربين را کسب کرده است.

موسسه و مجله آماري و تحقيقاتي کانسومر ريپورتس به تازگي اعلام کرده است که گوشي پرچمدار جديد اپل، آيفون 10 (ايکس)، در کيفيت دوربين و عکاسي از ساير رقباي خود پيشي گرفته است.

کارشناسان و متخصصان اين موسسه دوربين گوشي‌هاي هوشمند را از لحاظ رزولوشن تصوير، دقت رنگ، دامنه داينميک و نويز بصري مورد تحقيق و بررسي قرار داده‌اند و گزارشي را ارائه داده اند که نشان مي‌دهد جديدترين محصول و پرچمدار اپل آمريکايي يعني آيفون 10 در جايگاه نخست اين رده بندي قرار گرفته است.

هدف پژوهشگران در اين موسسه اين بوده است که کيفيت تصوير و دوربين عکاسي در گوشي‌هاي هوشمندي که هم اکنون در بازارهاي جهاني جولان مي‌دهند و هريک از خود تبليغ مي کنند، را بسنجند و ببينند کدام از تبليغات آنها با واقعيت نزديک‌تر است.

در اين فهرست ارائه شده، آيفون 10، آيفون 8 و 8 پلاس به ترتيب در جايگاه‌هاي نخست، دوم و سوم جاي گرفته‌اند.

البته اين گزارش از ديد بسياري از تحليل‌گران بسيار بحث برانگيز و مشکل‌دار است، چراکه در اين همه گوشي هاي هوشمند قدرتمند با دوربين هاي عکاسي با کيفيت چرا تنها سه گوشي جديد اپل معرفي شده اند و در صدر اين جدول قرار گرفته اند.

اين در حالي است که برندهاي ديگري همچون سامسونگ، سوني، گوگل و غيره نيز از دوربين هاي بسيار پيشرفته با دقت و وضوح بالايي بهره مي برند. آنها بر اين باورند که موسسه کانسومر ريپورتس از تمامي برندهاي ديگر چشم پوشي کرده و تنها نام گوشي هاي آيفون را در صدر اين ليست گنجانده است.

بر اساس گزارش هاي ديگري که پيشتر منتشر شده بود، گوشي هاي هوشمند گوگل يعني پيکسل 2 و پيکسل 2 ايکس ال از بهترين گوشي ها در زمينه عکاسي شناخته شده بود.
در ادامه، فهرست گوشي هاي هوشمندي که توسط موسسه کانسومر ريپورتس بعنوان بهترين گوشي از نظر دوربين و کيفيت عکاسي ارائه و معرفي شده اند، به چشم مي خورند:

- آيفون 10 اپل
- آيفون 8 اپل
- آيفون 8 پلاس اپل
- گلکسي اس 8 پلاس سامسونگ
- آيفون 7 اپل
- آيفون 6 اس اپل
- گلکسي اس 8 سامسونگ
- گلکسي نوت 8 سامسونگ
- آيفون 7 پلاس اپل
- گلکسي اس 8 اکتيو سامسونگ

هرچند که در آخر اين گزارش و فهرست ارائه شده ، موسسه مذکور عنوان کرده است که در اصل رتبه بندي 10 گوشي برتر نام برده شده بسيار سخت و دشوار بوده و آنها در حقيقت تفاوت خاصي باهم ندارند.

البته برخي ديگر از اين فهرست اشکال گرفته و مي گويند که چطور آيفون 6 که هم اکنون دو سال از مزان عرضه آن مي گذرد، عملکرد دوربين بهتري نسبت به گلکسي اس 8 سامسونگ دارد که با دوربين دوگانه در سال گذشته عرضه شد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16392
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي