سرویس وبگشت ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۴ : ۵۶ شماره: 16402
چگونه کارت پستال الکترونيکي بفرستيد
با استفاده از سرويس کارت پستال در فرايندي الکترونيکي، کارت پستال‌هاي فيزيکي به سراسر کشور ارسال مي‌شوند.

وايمکس نيوز - متاسفانه امروزه، استفاده از کارت‌پستال به طور چشمگيري نزد جامعه ايراني به ويژه نسل جديد کاهش يافته است و با وجود اينکه جذابيت کارت پستال و خاطره آن در حافظه تاريخي تک تک ايرانيان وجود دارد به علت مشغله‌هاي زندگي کنوني و تعدد ارتباطات، بازار اين آثار جذاب هنري از رونق افتاده است.

به گفته مدير کل روابط عمومي پست، در واقع يکي از علل مهجور ماندن اين قاصدان کاغذي که جاذبه‌هاي طبيعي، افتخارات ملي، فرهنگ و سنن بومي و وقايع تاريخي را به نمايش مي گذارد، ورود فناوري هاي نوين ارتباطي است که موجب کاهش و فراموشي فرهنگ مکاتبه و نامه‌نگاري و ارسال کارت پستال شده است.

اکنون شرکت پست اعلام کرده که با بکارگيري خلاقيت، خدمتي نوين را براي حفظ و احياي سنت ارسال کارت پستال و ترغيب مردم به استفاده از اين آثار مصور جذاب در مراودات خود طراحي و راه اندازي کرده است.

سرويس کارت پستال شرکت ملي پست با تلفيق شيوه هاي سنتي و الکترونيکي، طوري طراحي شده که هم پاسخگوي نيازهاي جامعه امروز که فناوري بخش مهمي از زندگي آنها شده است، باشد و هم از بعد عاطفي و احساسي، تاثير بيشتري بر گيرنده کارت پستال بگذارد.

همه افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها از اقصي نقاط دنيا مي‌توانند با مراجعه به سامانه www.ecard.post.ir به مناسبت نوروز و ديگر مناسبت‌ها و ايام خاص، از ميان صدها عنوان کارت پستال‌هاي متنوع در اين سامانه، کارت دلخواه خود را انتخاب، پيام موردنظر را درج و نشاني گيرنده را ثبت کنند.

پس از آن سفارش‌هاي ثبت شده از سوي واحدهاي پستي بررسي و کارت پستال الکترونيکي انتخاب شده به صورت کاغذي براساس سفارش کاربر آماده سازي مي‌شود. در نهايت شرکت پست آن را به دست گيرنده مي‌رساند.

اين سرويس داراي امکانات ديگري نظير بارگذاري تصاوير شخصي براي چاپ به عنوان تصوير کارت، درخواست توزيع در زمان دلخواه، ارسال انبوه، پرداخت هزينه به صورت برخط، ارسال به صورت ثبتي و امکان رهگيري تا رسيدن به مقصد از طريق پرتال شرکت پست و ارسال به سراسر کشور است.

سرويس ثبت سفارش آنلاين کارت پستال، نسبت به ديگر شيوه‌هاي مشابه بسيار مقرون به صرفه و کم هزينه است چراکه هزينه سرويس ثبت سفارش آنلاين در مقايسه با هزينه رجوع به بازار، خريد کارت پستال و همچنين ارسال به گيرنده بسيار کم تر خواهد بود.

علاوه بر ارسال کارت پستال، انجام تبليغات مستقيم و همچنين ارسال دعوت‌نامه‌هاي همايش‌ها، سمينارها، نمايشگاه‌ها، مراسم و برنامه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و حتي شخصي از طريق اين سامانه امکان‌پذير است. ارائه اين سرويس مشابه سرويس برخي کشورهاي توسعه يافته نظير اسپانيا، اتريش، آمريکا، پرتغال، دانمارک، سوييس و کانادا دانست.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16402
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي