سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱ : ۵۵ شماره: 16409
بلک بري از غول‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي شکايت کرد
شرکت کانادايي بلک بري رسما از اينستاگرام، فيس بوک و واتس اپ به دليل سرقت حق امتياز و اختراعاتش شکايت کرد.

وايمکس نيوز- شرکت بلک بري در اين شکايت مدعي شده است که شرکت مادر فيس بوک که اپليکيشن‌هاي اينستاگرام و و اتس اپ را هم در اختيار دارد، از بسياري از پتنت‌ها، حق امتيازات و اختراعات متخصصان آن سوءاستفاده کرده‌ و آنها را براي نخستين بار در شبکه‌هاي اجتماعي به نام خودشان معرفي کرده‌اند.

بلک بري در سالهاي فعاليتش، حدود 40 هزار حق اختراع به ثبت رسانده و از اين طريق توانسته درآمد و سود هنگفتي را به جيب بزند. اما حالا ادعا کرده که فيس بوک و شرکت‌هاي زير مجموعه آن از اين حق اختراعات بخصوص در ارتباط با پيام‌هاي ورودي و tag‌ کردن نام افراد در تصاوير منتشر شده، به طور غيرقانوني سوءاستفاده کرده‌اند و حالا در اين باره عليه اين سه غول شبکه‌هاي اجتماعي اقامه دعوي کرده است.

بلک بري شکايت خود را به دادگاه فدرال ايالات متحده آمريکا مستقر در شهر لس آنجلس تحويل داده و منتظر است که حق خود را از فيس بوک و شرکت‌هاي تابعه پس گيرد.

شرکت بلک بري پس از رکود و افت شديدي که در ميزان فروش گوشي‌هاي هوشمند خود در بازارهاي جهاني تجربه کرد، با شرکت تي سي ال چين قرارداد مشارکت و همکاري در زمينه گوشي‌هاي هوشمند را به امضا رسانيده است.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16409
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي