سرویس باندپهن ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۸ : ۳۴ شماره: 16423
وزير ارتباطات خواستار شد؛ همکاري شرکتهاي توزيع برق در اجراي پروژه فيبرنوري منازل
وزير ارتباطات خواستار همکاري شرکتهاي توزيع برق در تسريع اجراي پروژه توسعه شبکه دسترسي فيبرنوري منازل و ارائه اينترنت ?? مگابيتي به ?? درصد خانواده ها تا پايان برنامه ششم شد.

وايمکس نيوز- جلسه مشترک وزراي ارتباطات و فناوري اطلاعات و نيرو با هدف بررسي وضعيت تهيه سند تحول ديجيتال در حوزه نيرو و نيز مديريت مصرف انرژي در کشور با استفاده از ابزارهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.

محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين جلسه با بيان اينکه براساس برنامه ششم بايد پهناي باند 20 مگابيت برثانيه را به 80 درصد خانوار ايراني برسانيم، گفت: بدين منظور توسعه فيبرنوري بايد به سرعت انجام شود و همکاري حوزه ارتباطات با شرکت هاي توزيع برق مي تواند اين سرعت را بيشتر کند.

وي استفاده از شبکه هاي موجود توزيع برق براي توسعه دسترسي مردم به ارتباطات پرسرعت را بسيار موثر دانست و افزود: استفاده از شبکه هاي موجود توزيع برق هم به ما کمک مي کند و هم به وزارت نيرو، چراکه اجراي طرح هوشمندسازي کنتورخواني در کاهش هزينه ها و سهولت بررسي ميزان مصرف مشترکان بسيار موثر است و از طرفي استفاده از شبکه برق، توسعه فيبرنوري را آسانتر مي کند.

آذري جهرمي با اشاره به اينکه هوشمندسازي شبکه برق قاعدتا بايد از مشترکان بزرگ يا پرمصرف شروع کرد، اظهار کرد: تجربه جهاني نشان داده که بيشترين مصرف برق را 5 درصد مشترکان دارند. بنابراين هوشمندسازي همين 5 درصد مي تواند کمک بزرگي به صرفه جويي انرژي کند.

وزير ارتباطات به کاهش حدود 50 درصدي مصرف آب در نتيجه اجراي طرح پايلوت هوشمندسازي مزارع در دشت مغان اشاره و تصريح کرد: استفاده از اينترنت و فناوري اطلاعات در شرايطي که نيازمند سازگاري با شرايط کم آبي هستيم راهکار بسيار مناسبي براي مديريت آب است.

در اين جلسه رضا اردکانيان وزير نيرو نيز با اشاره به لزوم همکاري دو وزارتخانه در سه حوزه استفاده از شبکه هاي يکديگر، مديريت هوشمند انرژي و مديريت هوشمند آب، از پيشنهاد تشکيل کميته مشترک استقبال کرد.

در پي موافقت وزير نيرو با تشکيل اين کميته، وزير ارتباطات محمد خوانساري رئيس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات را از سوي اين وزارتخانه براي کميته تهيه سند تحول ديجيتال در حوزه نيرو معرفي کرد.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16423
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي