سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۲ : ۵۰ شماره: 16427
ارزيابي 350 شرکت در هفتمين جشنواره فاوا
دبير محتوايي هفتمين جشنواره فاوا از حضور 350 شرکت در هفتمين جشنواره فاوا خبر داد که 74 درصد آن از بخش خصوصي هستند.

وايمکس نيوز - نصراله جهانگرد معاون فناوري و نوآوري وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و دبير محتوايي هفتمين جشنواره فاوا در مراسم معرفي برگزيدگان اين جشنواره با اشاره به اينکه مبادله پيام و ديتا بسيار فشرده و سريع شده است، افزود : اين سرعت نشان از اين است که تحولات به سرعت در حال وقوع است .

وي با اشاره به زمان تشکيل وزارت ارتباطات تا 2دهه گذشته، تصريح کرد :  تا اين زمان مبناي ارتباطات در کشور مبادله صوت بوده است که به تدريج موبايل و از 3 تا 4 سال گذشته نيز مبادله ديتا وارد شده است و هم اکنون هم با پلتفرم هاي نسل 3 و 4 مواجه هستيم.

جهانگرد تاکيد کرد: اين مسئله نشان دهنده تحولات بزرگي در فرآيند هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در آينده است و در آستانه يک دگرديسي بزرگ قرار داريم.

دبير محتوايي هفتمين جشنواره فاوا با بيان اينکه شعار اين دوره از جشنواره فناوري اطلاعات، کسب و کارخلاقانه و توليد دانش بنيان است، افزود :  حمايت از استعداد هاي برتر، گسترش فضاي تعامل بين فعالان فناوري اطلاعات، فرهنگ سازي و تحرک بيشتر با ايجاد رقابت از اهداف برگزاري اين جشنواره است .

وي با اعلام اينکه در حدود 350 شرکت در ارزيابي هفتمين دوره جشنواره فاوا حضور داشتند، اظهار کرد : در اين دوره 74 درصد شرکت هاي بخش خصوصي و يک چهارم شرکت کنندگان نيز از بخش هاي دولتي بودند که 24 نفر از نخبگان اين حوزه به عنوان داور وظيفه ارزيابي شرکت کنندگان را بر عهده داشتند.

معاون فناوري و نوآوري وزير ارتباطات به برگزاري جايزه ملي کيفيت در حوزه ICT  نيز اشاره کرد و افزود : برگزاري اين جايزه از اين دوره با هدايت سازمان ملي استاندارد به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات سپرده شده است .

وي با بيان اينکه در اين دوره جايزه کيفيت 16 شرکت حضور داشتند، گفت: اين شرکت ها در 7 محور و با 1200 ساعت کار ارزيابي شدند که از هزار امتياز، بهترين شرکت درنهايت 505 امتياز را دريافت کرده است .

دبير محتوايي جشنواره فاوا تصريح کرد : شرکت ها بايد امتياز هاي 500 به بالا  کسب کنند تا بتوانند در عرصه هاي جهاني و بين المللي حضور داشته باشند.

وي با اشاره به اينکه تمام FCP  ها در اين ارزيابي حضور داشتند، تاکيد کرد : 70 درصد شرکت کنندگان در اين دوره جايزه کيفيت خصوصي و 30 درصد نيز از بخش دولتي حضور داشتند.

جهانگرد با بيان اينکه از ابتداي برگزاري جايزه کيفيت تاکنون حدود 150 شرکت جايزه کيفيت دريافت کرده اند، تصريح کرد: اما هيچ کدام از اين شرکت ها نتوانستند بعد از دريافت جايزه کيفيت در ابعاد ديگر و گام هاي بعدي نيز موفق به دريافت جايزه شوند که بايد در اين حوزه تلاش بيشتري انجام شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16427
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي