سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰ : ۵۲ شماره: 16438
عبدالصمد خرم‌آبادي: به‌زودي شاهد تحولي عظيم در نجات فضاي مجازي کشور خواهيم بود
دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه اعلام کرد: با تمهيداتي که به عمل آمده و در حال انجام است، ان‌شاء‌الله به‌زودي زود شاهد تحولي عظيم در خصوص نجات فضاي مجازي کشور از سلطه و نفوذ برخي از شبکه‌هاي اجتماعي بيگانه و مهاجرت مردم از شبکه‌هاي خارجي به شبکه‌هاي داخلي خواهيم بود.

وايمکس نيوز- عبدالصمد خرم‌آبادي با انتشار مطلبي در کانال شخصي خود در پيام‌رسان سروش، گفت: اين روزها خبرنگاران محترم مکررا سئوال مي‌کنند، آيا قرار است موضوع رفع فيلتر توئيتر و يوتيوب به تازگي در کارگروه تعيين مصاديق و يا شوراي عالي فضاي مجازي مطرح شود؟ پاسخ اين است که توئيتر و يوتيوب در اجراي دستور مراجع قضايي فيلتر شده‌اند و مراجع ديگر نمي‌توانند در اموري که توسط مراجع قضايي تعيين‌تکليف شده‌اند، دخالت نمايند.

وي افزود: علت فيلتر توئيتر و يوتيوب عدم تبعيت آن‌ها از قوانين کشور و جلوگيري از انتشار ميليون‌ها محتواي مجرمانه و سدکردن راه جاسوسي، نفوذ و تسلط بيگانگان بر فضاي مجازي کشور بوده است. نه تنها توئيتر و يوتيوب رفع فيلتر نخواهند شد، بلکه در آستانه‌ي ورود به سال 97، اتفاق نظر بي‌نظيري بين مسئولين براي قطع تسلط و نفوذ دشمن بر فضاي مجازي کشور ايجاد شده است.

دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه گفت: با تمهيداتي که به عمل آمده و در حال انجام است، ان‌شاء‌الله به‌زودي زود شاهد تحولي عظيم در خصوص نجات فضاي مجازي کشور از سلطه و نفوذ برخي از شبکه‌هاي اجتماعي بيگانه و مهاجرت مردم از شبکه‌هاي خارجي به شبکه‌هاي داخلي خواهيم بود.

وي تصريح کرد: البته بايد هشيار بود چرا که اندک اشخاصي که اين اتفاق‌نظر مبارک منافع آن‌ها را به خطر انداخته، با مطرح کردن موضوع انحرافي رفع فيلتر توئيتر، مي‌خواهند فضاي مجازي کشور را از چاله‌ي نفوذ برخي از شبکه‌ها خارجي به چاه ويل توئيتر و ساير شبکه‌هاي صهيونيستي هدايت نمايند.

خرم‌آبادي تاکيد کرد: قطعا مسئولين ذي‌ربط و اعضاي انقلابي و بابصيرت شوراي عالي فضاي مجازي، از دخالت  غيرقانوني در اموري که تکليف آن‌ها توسط مراجع قضايي تعيين شده است، خودداري خواهند کرد و در اين موقعيت حساس اجازه نخواهند داد بحث انحرافي رفع فيلتر توئيتر و يوتيوب به عنوان دستور جلسات آن شوراء مطرح شود.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16438
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي