سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۴ : ۴۹ شماره: 16444
تشديد افسردگي و انزواي جوانان با شبکه‌هاي اجتماعي
بسياري از پژوهشگران بر اين باورند که استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي، کاربران جوان و تنها را منزوي‌تر و افسرده‌تر مي‌کنند.

وايمکس نيوز-  از زماني که شبکه‌هاي اجتماعي به طور فراگيري توسط مردم و کاربران استفاده شدند، همواره بعنوان راهکاري براي ارتباط بيشتر و موثرتر با اطرافيان و همچنين دوري افراد از انزوا شناخته شد.

اما حالا به گفته پژوهشگران و محققان، افرادي که در تنهايي زندگي مي‌کنند، در صورت استفاده مداوم از شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي بيشتر احساس تنهايي و کسالت مي‌کنند و به ميزان افسردگي آن‌ها افزوده مي‌شود.

برخي ديگر از محققان فنلاندي بر اين باورند که نوجوانان در گروه افراد و کاربران حساس‌تر جاي گرفته‌اند، چراکه با غرق شدن در شبکه‌هاي اجتماعي همچون اينستاگرام، فيس بوک و توييتر احساس نگراني، اضطراب، افسردگي و ناراحتي بيشتري خواهند کرد. بنابراين شبکه‌هاي اجتماعي نه تنها به سلامت جسمي کاربران کمک نمي‌کند، بلکه سلامت روحي آنان را نيز به مخاطره خواهد انداخت. 

بر اساس گزارش‌هاي موسسه Nutley، جوانان آمريکايي به طور متوسط 9 ساعت در روز را به شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي اختصاص مي‌دهند. اين در حاليست که کارشناسان معتقدند استفاده از شبکه‌هاي مجازي و اجتماعي بيش از دو ساعت در روز به طور قابل ملاحظه‌اي براي سلامتي روحي و جسمي کاربران  مضر و زيان‌آور خواهد بود.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16444
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي