سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۰ : ۳ شماره: 16446
پايان فروردين، زمان خداحافظي با تلگرام؟
علاءالدين بروجردي رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس، زمان خداحافظي با پيام‌رسان تلگرام در ايران را اعلام کرد.

وايمکس نيوز- علاءالدين بروجردي در گفت‌وگو با «راديو شهري بروجرد» با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار کرد: اين تصميمي است که در بالاترن سطح اتخاذ شده و تلگرام جاي خود را به يک سامانه مشابه ملي خواهد داد.

وي تصريح کرد: اين موضوع به لحاظ امنيت ملي ما مهم است؛ با توجه به نقش مخربي که تلگرام در بحران‌هاي سال گذشته در کشور داشت و اينکه ما امروز در فضاي مجازي به اين توانمندي رسيده‌ايم که يک سامانه ملي را تعريف کنيم مانند سروش و ظرفيت‌هاي ديگر.

رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ممکن است تعداد مشترکين سروش 3 ميليون باشد و تعداد مشترکين تلگرام چهل ميليون اما اين تعداد سرريز مي‌شوند و وقتي تلگرام از مدار خارج شد مردم به يک سامانه ملي روي مي‌آورند، تصريح کرد: در رابطه با نگراني‌هايي که رسانه‌هاي بيگانه بيشتر به آن دامن مي‌زنند که سامانه‌هاي داخلي ايمن نيست يا مسائلي از اين دست، به لحاظ بسترسازي فني و سالم بودن محيط آن، کار گسترده‌اي دارد صورت مي‌گيرد.

بروجردي خاطرنشان کرد: اين تصميم اتخاذ شده که تلگرام جاي خود را به يک سامانه ملي بدهد و فکر مي‌کنم حداکثر تا پايان ماه جاري (فروردين ماه) اين اتفاق خواهد افتاد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16446
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي