سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۷ : ۹ شماره: 16455
طرح کودک و اينترنت سازمان فناوري اطلاعات برنده جايزه ITU شد
از ميان 400 طرح و موضوع طرح کودک و اينترنت (کوا) ايران، جايزه ITU سال 2018 را به خود اختصاص داد.

وايمکس نيوز-  اتحاديه جهاني مخابرات هرساله فعاليت کشورها را در حوزه‌هاي مختلف بررسي و در اجلاس جهاني جامعه اطلاعاتي (WSIS) به طرح‌هاي برتر در 10 بخش، جايزه اعطا مي‌کند.
بر همين اساس امسال از ميان 400 موضوع و طرح که در تمامي بخش‌ها از سوي کشورهاي مختلف ارايه‌شده بود، طرح «کودک و اينترنت» ايران توانست در شاخه حفاظت از کودکان در فضاي مجازي، جايزه سال 2018 را به خود اختصاص دهد.
اجراي بيش از 700 کارگاه آموزشي در مدارس سراسر کشور با حضور والدين و کودکان و نوجوانان، ارايه راهکارهاي حفاظت از مخاطرات موجود در فضاي مجازي براي اين قشر از جامعه و همچنين برنامه پيش‌بيني‌شده براي آينده، ازجمله بخش‌هاي گزارش ارايه‌شده ايران به اجلاس جهاني ITU بود که مورد توجه قرار گرفت.
در اين طرح جامعه هدف شامل کودکان و کليه دانش آموزان مقاطع تحصيلي مختلف، اولياء و مربيان بوده و شناسايي تهديدات و چالش‌هاي موثر در حوزه کودک و اينترنت، ارايه راهکارها و خدمات حفاظتي- قانوني در حوزه کودک و اينترنت، ارايه راهکارها و خدمات حفاظتي و امنيتي در حوزه کودک و اينترنت، آموزش و آگاه‌سازي سطوح مختلف جامعه هدف و طراحي و راه‌اندازي سامانه ملي اينترنت و کودک (کوا) ازجمله اهداف اين طرح محسوب مي‌شود.
بنابه اين گزارش، بهمن ماه سال گذشته بود که آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات طي حکمي خسرو سلجوقي عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات را به عنوان «مجري سند حمايتي و برنامه اقدام توسعه خدمات فضاي مجازي کودک و نوجوان» منصوب کرد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16455
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي