سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶ : ۲۵ شماره: 16463
ماجراي وجود باگ در پيام‌ رسان‌ها و خروج 50 ميليارد دلار ارز از کشور
دبير شوراي عالي فضاي مجازي با اشاره به اينکه تکنولوژي پردازش پيشرفته در حال جايگزيني تکنولوژي‌هاي جديد است، پيش‌بيني کرده که پول‌هاي مجازي عمر 10 ساله دارند و در اين مدت چيزي حدود 50 ميليارد دلار از کشور خارج مي‌شود.

وايمکس نيوز- ابوالحسن فيروزآبادي چند روز پيش درباره ارزهاي مجازي  و پيش‌بيني عمر 10 ساله اين پولها و خروج ميلياردها دلار از کشور به واسطه اين تکنولوژي‌ها اظهاراتي را بيان کرد که برخي از رسانه‌ها از گفته‌هاي او درباره خروج ارز از کشور تعبير  اشتباهي منعکس کرده بودند.

در اين رابطه روابط عمومي مرکز ملي فضاي مجازي کشور ضمن اصلاح اين خبر اعلام کرد در پي سخنان دبير شوراي عالي فضاي مجازي درخصوص وضعيت شبکه پيام‌رسان تلگرام برخي از رسانه‌ها به اشتباه از سخنان فيروزآبادي تعبير به خروج 50 ميليارد دلار ارز از کشور کردند، درصورتي که دبير  شوراي عالي فضاي مجازي کشور در اين گفت‌وگو اعلام کرده که "با توجه به اينکه تکنولوژي‌ها عمر محدودي دارند و تکنولوژي پردازش پيشرفته در حال جايگزيني تکنولوژي‌هاي جديد است، پيش‌بيني مي‌کنيم که اين پول‌ها عمر 10 ساله دارند و در اين مدت چيزي حدود 50 ميليارد دلار از کشور خارج مي‌شود".

 مرکز ملي فضاي مجازي کشور همچنين با صدور بيانيه‌اي درباره شبهات امنيتي و حفاظتي برخي از پيام‌رسان‌هاي داخلي در کشور در روزهاي اخير اعلام کرد که باگ‌هاي برخي اپليکيشن‌هاي مشابه خارجي که در روزهاي اخير به آن‌ها اشاره شده، احتمال لو رفتن اطلاعات شخصي کاربران در اين اپ‌ها و ايرادهايي که درباره‌پيام‌رسان‌هاي بومي در روزهاي اخير مطرح شده، به دليل ويژگي و پيچيدگي اين گونه نرم‌افزارها، وجود اين اشکال‌ها در ابتداي کار طبيعي است و انعکاس غيرمغرضانه‌ آن توسط متخصصان و کاربران، کاري شايسته و موجب بهبود پيام‌رسان‌هاي بومي خواهد شد.

بنابراين گزارش، مرکز ملي فضاي مجازي از طريق تشکيل يک کارگروه کارشناسي از دستگاه‌هاي ذيربط و پيام‌رسان‌هاي بومي، در صدد رفع اين اشکال‌هاست و به مردم اطمينان مي‌دهد که نهايت تلاش خود را در حفاظت از حريم خصوصي ملت ايران در فضاي مجازي به عمل خواهد آورد.

طي چند روز گذشته و  همزمان با تاکيد مسئولان دولتي بر ضرورت حمايت از پيام‌رسان‌هاي بومي در مقابل انواع خارجي آن‌ها، برخي از کاربران پيام رسان‌هاي بومي با ارسال گزارش هايي در فضاي مجازي از وجود باگ‌هايي در اين پيام‌رسان‌ها خبر داده بودند. امري که مطابق با گزارش مرکز ملي فضاي مجازي به دليل ويژگي و پيچيدگي اين نرم افزارها امري طبيعي توصيف شده است.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16463
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي