سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۶ : ۹ شماره: 16468
چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنيم؟
پيام‌ رسان تلگرام گزينه حذف حساب کاربري به صورت پيش‌فرض ندارد و براي حذف حساب خود بايد ابتدا وارد سايت تلگرام شده و از طريق وب‌سايت اقدام به حذف حساب کاربري (اکانت) تلگرام خود کنيد.

وايمکس نيوز- اين روزها که صحبت از فيلتر شدن يا نشدن پيام‌رسان تلگرام داغ است، شايد عده‌اي از کاربران به دلايل مختلف بخواهند اکانت خود را از اين پيام‌رسان حذف کنند. درصورتي که تصميم بگيريد حساب‌کاربري خود را در تلگرام حذف کنيد، بايد بدانيد که گزينه حذف حساب کاربري به صورت پيش‌فرض در مسنجرتلگرام وجود ندارد و براي حذف حساب خود بايد ابتدا وارد سايت تلگرام شده و از طريق وب‌سايت اقدام به حذف حساب کاربري (اکانت) تلگرام خود کنيد.

مراحل حذف اکانت‌ تلگرام Delete Telegram account  يک مسير شش گانه است که بلافاصله و پشت سر هم انجام مي‌پذيرد. روش کار بدين صورت است:

1-ابتدا بايد به آدرس اينترنتي my.telegram.org/deactivate رجوع کنيد.

2-پس از ورود به آدرس بالا که مربوط به سرويس تلگرام مي‌باشد، از شما شماره موبايل خواسته مي‌شود که بايد شماره موبايلي که با آن درحال حاضر در تلگرام فعاليت داريد را وارد کرده و گزينه Next را بزنيد.

3-در صفحه بعد بايد رمز عبوري که برايتان در تلگرام فرستاده شده است را در کادر مربوط به password  وارد کنيد و گزينه sign in را بزنيد.

4- در صفحه بعد روي گزينه Done کليک کنيد.

5: در مرحله پاياني از شما تاييد حذف اکانت را مي‌خواهد که براي اين کار با زدن بر روي گزينه قرمز رنگ Yes, delete my account  اکانت شما پاک خواهد شد.

6: درصورت موفقيت‌آميز بودن عمليات حذف‌اکانت، پيغامي به شکل زير نمايش داده خواهد شد که به منزله تاييد و موفقيت آميز بودن عمليات است.

پس از انجام اين عمليات ديگر قادر به بازيابي اکانت تلگرام خود نخواهيد بود. پس از حذف اکانت شما از تلگرام، دوستانتان اکانت شما را ديگر با نام شما نمي‌بينند بلکه بجاي نام شما گزينه Deleted Account  را مشاهده خواهند کرد؛ يعني ديگر آثاري از عکس، شماره، آيدي و نام شما در تلگرام دوستانتان نخواهند ماند. همچنين پيام‌هايي که تاکنون براي دوستانتان فرستاده‌ايد، همچنان باقي مي‌مانند مگر دوستانتان آن را حذف کرده باشند.

در هر حال در ميان انبوه اپليکيشن‌هاي پيام‌رساني داخلي و خارجي که اين روزها در موبايل‌ها مي‌بينيم، تلگرام به يکي از پرطرفدارترين‌ها تبديل شده است. اين اپليکيشن که توسط دو برنامه نويس روس طراحي شده در سال 2013 به صورت کراس پلت‌فرم در اختيار کاربران موبايل قرار گرفت و به خاطر امکاناتي که داشت در مدت زماني کوتاه توانست جايگاه خود را در دنيا پيدا کند.

آمار و ارقام در مورد تلگرام هم جالب توجه است. طبق آخرين برآوردها تلگرام هم اکنون بيش از 180 ميليون کاربر فعال داشته و روزانه بيش از 15 ميليارد پيام در اين اپليکيشن ارتباطي رد و بدل مي‌شود و طبق برخي گزارش‌هاي داخلي، يش از 80 درصد از کاربران ايراني از تلگرام استفاده مي‌کنند و تا شهريور 1395، بيش از 20 ميليون کاربر ايراني در تلگرام فعاليت مي‌کردند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16468
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي