سرویس ارتباطات ثابت ۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۷ : ۳۷ شماره: 16480
واگذاري يک روزه تلفن ثاتب در برخي مناطق تهران
در حالي که واگذاري تلفن ثابت در برخي از مناطق تهران ممکن بود روندي ماهانه داشته باشد، مخابرات استان تهران امکان آن را فراهم کرده که تا ارديبهشت ماه هنگام واگذاري تلفن ثابت، هر کسي که درخواست کرد، بتواند در کوتاه‌ترين زمان و ظرف يک يا دو روز خط جديد را دريافت کند.

وايمکس نيوز- موضوع واگذاري تلفن ثابت و وقفه‌اي که در اين باره رخ مي‌دهد، علاوه بر شکاياتي که از طرف مشترکان مواجه بود، در برهه‌اي از زمان حتي گلايه‌ محمود واعظي -وزير سابق ارتباطات و فناوري اطلاعات- را هم به دنبال داشت. اگرچه حتي بر اساس مصوبه سازمان تنظيم مقررات ارتباطات، معمولا واگذاري تلفن ثابت بايد يک ماهه باشد، اما دستور اخير مدير عامل شرکت مخابرات به مراکز استان تهران اين است که تا پايان ارديبهشت، همه مناطق تهران بتوانند واگذاري را همان روز انجام دهند.

در عين حال، ‌واگذاري تلفن ثابت ممکن است با مشکلاتي مواجه باشد، از جمله اينکه پيش از اين عنوان شده بود، يکي از چالش‌هاي اين سرويس اين است که در موارد متعدد عدم همکاري شهرداري منجر به انباشت فيش‌هاي تلفن ثابت مي‌شود و حتي با وجود آماده بودن تجهيزات در موارد متعدد امکان واگذاري خط جديد وجود ندارد.

البته پيش از اين مسوولان مخابراتي معتقد بودند زمان يک ماه براي دريافت تلفن ثابت، زمان زيادي نيست زيرا براي واگذاري تلفن ثابت در صورتي که ظرفيت و امکانات موجود نباشد، بايد کابل‌کشي مجدد صورت بگيرد و اين موضوع نيازمند دريافت مجوز از شهرداري است. با وجود اين، بنابر وعده‌هايي که داده شد، اظهار کردند تلاش مي‌کنند که اين مشکل برطرف شود.

همچنين در پاسخ به اين سوال که چرا مردم بايد براي خريد يک خط تلفن، ماه‌ها در انتظار بمانند، مطرح شده بود که ميان ماهيت تلفن ثابت و موبايل تفاوت‌هاي اساسي وجود دارد؛ براي واگذاري موبايل شما با دريافت يک سيم‌کارت بلافاصله دسترسي به خدمات خواهيد داشت اما در زمينه تلفن ثابت لازم است پس از ثبت‌نام بررسي‌هاي فني و مراجعه به محل نيز صورت بگيرد.

درنهايت اخيرا سيدمجيد صدري -مدير عامل شرکت مخابرات ايران- با بيان اينکه تمام تلاش مجموعه مخابرات ايران، ارائه بهترين سرويس‌ها در حداقل زمان ممکن چه در بخش ثابت و چه در بخش ديتاست، اعلام کرد واگذاري تلفن ثابت در تمام مراکز مخابراتي منطقه تهران تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري به‌ روز مي‌شود.

در حال حاضر در تهران حدود 150 مرکز مخابراتي وجود دارد که تلفن واگذار مي‌کنند. از اين تعداد، شايد حدود 60 درصد مراکز، همان روز اقدامات واگذاري را انجام مي‌دهد، با وجود اين هنوز هم اين فرآيند در برخي از مراکز زمان‌بر است و در برخي از مناطق ممکن است کساني که براي تلفن ثابت در تهران ثبت‌نام مي‌کنند، دو ماه، سه ماه و يا بيشتر معطل شوند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16480
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي