سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۰ : ۵۹ شماره: 16488
دانشگاه شريف؛ ميزبان سومين کنفرانس سيستم‌هاي نوين مخابراتي
سومين کنفرانس سيستم‌هاي نوين مخابراتي با حضور محققان برجسته داخلي و خارجي در دانشگاه شريف برگزار مي‌شود.

وايمکس نيوز- سومين دوره کنفرانس سيستم‌هاي نوين مخابراتي با محوريت نسل پنجم شبکه‌هاي موبايل (5G) در تاريخ 28 و 29 فروردين ماه جاري با حضور کارشناسان و متخصصان اين حوزه در قالب ارائه سخنراني و کارگاه‌هاي آموزشي به همت دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف در سالن جابربن حيان دانشگاه شريف برگزار خواهد شد.

بنا بر اين گزارش، امنيت شبکه، باند گسترده سيار، حمل‌ونقل هوشمند، شبکه هوشمند انرژي، اينترنت اشيا و عمليات از راه دور، عناوين مورد بحث در اين سمينار دو روزه است.

دکتر بابک حسين خلج، دبير کميته علمي سومين کنفرانس سيستم‌هاي نوين مخابراتي و عضو هيئت علمي دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف در خصوص برگزاري اين کنفرانس گفت: حوزه مخابرات و ارتباطات در حال حاضر از حوزه‌هاي کليدي در توسعه فناوري‌هاي جهاني است. در کشور نيز اين حوزه از سوي دولت بعنوان يکي از حوزه‌هاي کليدي براي توسعه شرکتهاي دانش‌بنيان و ايجاد اشتغال شناخته شده و بر روي آن بطور جدي حساب مي‌شود.

وي افزود: در سال حمايت از توليد داخلي، توليدات حوزه ارتباطات در صورتي‌که واقعا مورد حمايت قرار گيرند، براي فناوري‌هاي نسل چهارم به بعد، بسيار تاثيرگذار خواهند بود.

دکتر خلج يادآور شد: در اين حوزه مساله امنيت و حفظ حريم خصوصي بسيار مهم است که در سومين کنفرانس سيستم‌هاي نوين مخابراتي هم بر روي آن تمرکز شده است.

وي خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف نيز در اين حوزه بطور جدي فعال هستند و حوزه‌هاي نويني چون موج ميليمتري، مخابرات و رمزنگاري کوانتومي، بلاکچين و طراحي تراشه‌هاي مخابراتي از جمله پروژه‌هاي تحقيقاتي در لبه تکنولوژي در دست جريان در دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف است.

اين عضو هيئت علمي دانشکده مهندسي برق در ادامه يادآور شد: در سال اخير هم با پشتيباني اپراتور همراه اول در حوزه ايجاد بستر مخابراتي بر اساس مجازي‌سازي، پروژه‌هايي در دانشکده مهندسي برق دانشگاه آغاز شده که در نوع خود در کشور منحصر بفرد است و مي‌تواند در گذر به نسل پنجم موبايل در کشور بسيار تاثيرگذار باشد.

دکتر خلج در پايان تصريح کرد: هر چند صنعت داخل کشور در نسل‌هاي سوم و چهارم موبايل نتوانست چندان تاثيرگذار باشد، اما اميد مي‌رود بتوانيم با پشتيباني وزارت ارتباطات و اپراتورها، براي نسل پنجم و بروز با توسعه اين فناوري در سطح جهاني، بخش‌هايي از اين فناوري را در کشور بومي‌سازي کنيم و دانشجويان و فارغ‌التحصيلان ما با تاسيس شرکتهاي دانش‌بنيان در اين حوزه بطور جدي فعال شوند.

بر اساس اعلام روابط عمومي دانشگاه شريف، علاقه‌مندان مي‌توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر به وب‌سايت http://mwts2018.sharif.edu مراجعه کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16488
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي