سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۵ : ۳۱ شماره: 16492
یک کارشناس فضای مجازی: استفاده بیش از ۸ ساعت از فضای مجازی اعتیاد است
رئیس مرکز سواد فضای مجازی سازمان سراج گفت: افرادی که بیش از ۸ ساعت از فضای مجازی استفاده می‌کنند دچار اعتیاد هستند؛ اعتیادی که در افراد بزرگسال بیشتر دیده می‌شود.

وایمکس نیوز-  احمدرضا متین‌فر در مراسم راه اندازی کلینیک ترک اعتیاد اینترنت با بیان این خبر گفت: فناوری‌های نوین همانقدر که ارمغان آور سرعت و پیشرفت هستند، آسیب‌های بالقوه ای با خود در پی دارد که از آسیب‌های جدی آن احتمال اعتیاد است.

وی گفت: انزوا از اجتماع به صورت افراطی، پرخاشگری، اضطراب، دروغ پردازی و اختلال در خواب تنها برخی از آسیب‌های اعتیاد به فضای مجازی است.

متین فر با اشاره به گستردگی استفاده از اینترنت و فضای مجازی و تبدیل شدن آن به قسمت مهمی از زندگی افراد تاکید کرد: فضای مجازی سکه‌ای است که باید به هر دو روی آن پرداخت.

رئیس مرکز سواد رسانه‌ای سازمان فضای مجازی سراج هدف از افتتاح کلینیک اعتیاد فضای مجازی یا همان ترک اعتیاد اینترنت را در راستای ارائه خدمات با کیفیت و ارزان به مردم و مقابله آگاهانه و هوشمندانه با تهدیدات فضای مجازی برپایه علم و پژوهش عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این کلینیک رسیدن به اهدافی چون کاهش و مهار اعتیاد مجازی، افسردگی و انزوا، رفع بحران هویت در شکل گیری شخصیت و کمک به افراد آسیب دیده از فضای مجازی و بازگشت به زندگی، مدنظر است.

وی گفت: انجام پژوهشهای کاربردی و متناسب با نیاز روز در راستای کاهش آسیب‌های مجازی از دیگر اهداف راه اندازی این کلینیک است.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16492
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي