سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱ : ۳۷ شماره: 16493
نخستين کلينيک ترک اعتياد اينترنتي راه اندازي شد
نخستين کلينيک سلامت ذهن فضاي مجازي با محوريت ترک اعتياد به فضاي مجازي در تهران راه اندازي شد.

وايمکس نيوز- نخستين کلينيک سلامت ذهن فضاي مجازي با محوريت ترک اعتياد به فضاي مجازي و رفع آسيب‌هاي اين حوزه توسط سازمان فضاي مجازي سراج در تهران راه اندازي شد.

در اين زمينه احمد قيومي معاون طرح و برنامه فضاي مجازي سازمان سراج با اشاره به نقش و تاثير انکار ناپذير اينترنت و فضاي مجازي گفت: با توجه به گستردگي فضاي مجازي، مهار و مديريت آن امکان پذير نيست، در اين فضا انبوه اطلاعات در دسترس کاربران قرار دارد و اين کاربر است که بايد باتوجه به نياز، خود را با اينترنت و فضاي مجازي تنظيم کند.

وي با بيان اينکه گاهي استفاده بي رويه تبعات و آسيب‌هاي زيادي را در پي دارد و اگر کنترل نشود قطعا نتيجه سوئي خواهد داشت، امنيت را يکي از فاکتورهاي مهم استفاده از اين امکان معرفي کرد و گفت: اين فضا به‌ويژه براي کودکان بايد امن شود.

معاون سازمان فضاي مجازي سراج خاطرنشان کرد: اينکه کاربران خردسال در استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي و به طور کلي فضاي مجازي آزادي کامل داشته باشند، مي‌تواند تهديد آميز و خطرناک باشد چرا که مشخص نيست ذهن کودک با چه اطلاعاتي تغذيه مي‌شود و ممکن است افسارگسيختگي اين چنيني آسيب‌هاي جدي را با خود به همراه خواهد داشت.

قيومي ادامه داد: محدود کردن کودکان از فضاي مجازي راهکار مناسبي نيست در واقع نمي‌توان کودک و نوجوان امروزي را از نياز عصر و دوره‌اش منع و محروم داشت. بلکه بايد با آگاهي بخشي و اطلاع رساني مناسب اين موضوع را مديريت کرد. بايد کاربران سواد لازم را در استفاده از اين فضا داشته باشند.

وي تاکيد کرد: مشکلاتي که در رابطه با اعتياد به اينترنت ايجاد مي‌شود، بسيار زياد است. عدم زمان کافي براي پرداختن به فعاليتهاي روزانه، فعاليتهاي تحصيلي و شغلي ازجمله بارزترين آنهاست.

به گفته قيومي، بسياري از کاربران حتي نمي‌خواهند بپذيرند که به اينترنت اعتياد دارند و گاهي تصور درستي از کلينيک ترک اعتياد اينترنتي ندارند، اما در مقابل کاربران ديگري نيز هم هستند که خود داوطلبانه به اين مرکز مراجعه کرده و از کارشناسان و متخصصين اين امر درخواست مي‌کنند تا به آنها براي درمان و رهايي از اين بيماري کمک کنند.

معاون سازمان فضاي مجازي سراج با اشاره به راه اندازي نخستين کلينيک ذهن فضاي مجازي خاطرنشان کرد: گرچه اين اقدام نسبت به کشورهاي غربي و اروپايي کمي با تاخير افتتاح شده اما همين خود قدم بزرگي در راستاي مديريت فضاي مجازي و ترک اعتياد اينترنتي و درمان آسيب‌هاي ناشي از آن است.

در اين مراسم از کتاب ترک اعتياد فضاي مجازي با حضور خانواده شهيد مدافع حرم مجيد قربانخاني رونمايي شد.

مبنع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16493
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي