سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۲ : ۴۸ شماره: 16498
1235پروژه ارتباطی استان کرمانشاه افتتاح شد
وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با حضور در مرکز ترانزیت بین المللی قصرشیرین، 1235پروژه ارتباطی استان کرمانشاه را افتتاح کرد.

وایمکس نیوز- محمدجواد آذری وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با سفر به استان کرمانشاه، طرح های ICT این استان را در قصر شیرین افتتاح کرد.

آذری جهرمی هدفش را از سفر به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور در میان مردم و لمس مشکلات آنها برای شناخت بهتر جهت برنامه ریزی برای رفع آن دانست و‌گفت: علاوه بر آن بررسی مشکلات ارتباطی بخصوص در روستاها و تهیه گزارش جمعبندی وضعیت پیشرفت اقدامات برای طرح در هیات دولت از اهداف این سفر است.

وی با بیان اینکه اتصال شهرها از طریق زیرساخت شبکه ملی اطلاعات قابل توجه است به افتتاح مرکز ترانزیت بین المللی در قصرشیرین اشاره کرد و افزود: مدیریت ارتباطات بین الملل عراق در این مرکز صورت می گیرد که امروز افتتاح شد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه از نظر شاخص های ICT استان کرمانشاه قبل از زلزله در رتبه 22 بود، اظهار کرد: با اقداماتی که بعد از وقوع زلزله در این استان و بخصوص مناطق زلزله زده صورت گرفت این شاخص ها حداقل در بین استان های کشور شش یا هفت رتبه ارتقا پیدا کرده است.

عضو‌کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه در دوران زلزله برای برقراری ارتباطات با ظرفیتی بیش از آنچه قبلا بود زحمات کشیده شد، تصریح کرد: از طرف خودم و به نمایندگی دولت از همراهی و همدلی مردم تشکر کنم باتوجه به اینکه شدیدترین زلزله چندسال اخیر در این استان رخ داد و با حواشی که داشت مدیریت آن بسیار مشکل بود، به استاندار خسته نباشید می گویم.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT در کشور  با اشاره به بازدیدش از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و قصرشیرین خاطرنشان کرد: در بازدیدی که داشتم علیرغم وجود مشکلات اما می شد احساس کرد که زندگی در جریان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اذعان به وجود کاستی هایی در منطقه  گفت: با توجه به شرایط منطقه و شرایط اتفاقی که رخ داده طبیعی است که کاستی هایی نیز وجود داشته باشد و امیدوارم مطابق قولی که داده شده اسکان مردم شهریور ماه به طور کامل انجام شود.

بنابه این گزارش امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار کرمانشاه در قصرشیرین 1235 پروژه ارتباطی را افتتاح شد.

از جمله این پروژه ها که با اعتباری بیش از 295 میلیارد تومان به بهره برداری رسید می توان به افتتاح پایانه بین المللی فیبرنوری قصرشیرین، نصب و راه اندازی سایت های نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افتتاح باجه های خدمات بانکی و خودپردازهای روستایی، ارتقای شبکه دیتا، انتقال و کافونوری اش

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16498
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي