سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۲ : ۴۴ شماره: 16527
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری: عوارض دریافتی پیامک در سال ۹۷ بازگردانده می‌شود
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند مبالغی که در قالب ۱۰ ریال عوارض به ازای ارسال هر پیامک از ابتدای فروردین سال ۹۷ از مشترکان تلفن همراه دریافت کرده‌اند به آنها بازگردانند.

وایمکس نیوز- مجید حقی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با اشاره به موضوع دریافت عوارض 10 ریالی از هر پیامک توسط اپراتورهای تلفن همراه، گفت : نمایندگان مجلس در اسفند سال 93، یک بند الحاقی درآمدی به تبصره 19 لایحه بودجه اضافه کردند که براساس آن اپراتورهای تلفن همراه موظف بودند علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ 10 ریال عوارض از هر پیامک را از مشترکان دریافت کرده و آن را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کشور واریز کنند.
وی افزود: این ردیف در قانون بودجه سال 97 و همچنین جداول درآمدی و موافقتنامه سازمان برنامه و بودجه کشور پیش‌بینی نشده است. بر همین اساس دریافت این وجه در سال جاری پشتوانه قانونی ندارد و اپراتورها براساس ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ 9 اردیبهشت سال جاری مجاز نیستند 10 ریال عوارض ارسال پیامک را از مشترکان دریافت کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری تصریح کرد: همچنین اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند 10 ریال عوارض پیامک را که از ابتدای فروردین تا 9 اردیبهشت 97 از مشترکان دریافت کرده‌اند را در صورتحساب آنها در قالب بستانکار اعمال کنند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16527
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي