سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۲ : ۲۰ شماره: 16571
معاون وزير ارتباطات: استفاده از موتور جستجوي بومي براي دستگاه هاي دولتي الزامي مي‌شود
معاون وزير ارتباطات گفت: در حال تهيه دستورالعملي هستيم که در صورت تصويب هيات وزيران، استفاده از موتور جستجوي بومي براي دستگاه هاي دولتي الزامي شود.

وايمکس نيوز- رسول سراييان با اشاره به برنامه ريزي براي عملياتي شدن استفاده از موتور جستجوي بومي در کشور گفت: پروژه مطالعاتي از دو موتور جستجوي بومي يوز و پارسي جو در مرکز تحقيقات مخابرات به اتمام رسيده و هم اکنون سازمان فناوري اطلاعات مجري عملياتي کردن و کاربردي کردن اين پروژه در سطح کشور شده است.

وي با بيان اينکه توسعه و ترغيب کاربران به استفاده از موتور جستجوي بومي در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: بر اين اساس مجري اين پروژه را در سازمان فناوري اطلاعات منصوب کرديم تا نسبت به برنامه ريزي براي کاربردي شدن اين پروژه در کشور اقدام لازم صورت گيرد.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران خاطرنشان کرد: در اين زمينه در حال تدوين دستورالعملي هستيم تا استفاده از موتورهاي جستجوي بومي در دستگاه هاي اجرايي الزامي شود و همچنين مردم و کاربران نيز ترغيب به استفاده از اين پروژه ملي شوند.

سراييان خاطرنشان کرد: بخشي از اين دستورالعمل بايد در وزارت ارتباطات به تصويب برسد و مورد موافقت وزير ارتباطات قرار گيرد، در همين حال بخشي از آن را نيز به هيات وزيران مي بريم تا به تصويب برسد.

معاون وزير ارتباطات گفت: پيش بيني مي کنيم تا حدود سه ماه آينده اتفاقات خوبي در حوزه کاربردي کردن موتور جستجوي بومي در کشور اتفاق بيفتد و بتوانيم قابليت هاي اين پروژه را توسعه داده و آن را به مردم معرفي کنيم.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16571
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي