سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۱ : ۲۱ شماره: 16593
چگونه بدون نياز به اينترنت از نقشه گوگل استفاده کنيم؟
اين گزارش به شما آموزش مي‌دهد که چگونه بدون نياز به اتصال اينترنت و به صورت آفلاين از نرم‌افزار گوگل مپ (Google Maps) استفاده کنيد.

وايمکس نيوز- اپليکيشن نقشه گوگل (گوگل مپ) يکي از قدرتمندترين و کامل‌ترين برنامه‌هاي نقشه جغرافيايي است که به کاربران در سراسر جهان موقعيت‌هاي موردنظرشان را نشان داده و آن‌ها راهنمايي مي‌کند.

يکي از دغدغه‌هاي کاربران گوشي‌هاي هوشمند همواره آن است در صورتي که نيازمند اتصال به اينترنت براي مسيريابي و رديابي موقعيت جغرافيايي خود هستند، امکان آنتن‌دهي دکل هاي مخابراتي وجود نداشته باشد و يا ميزان اعتبار سيم‌کارت و بسته‌هاي اينترنتي‌شان به اتمام برسد و نتوانند در مواقعي که نياز به نرم‌افزار نقشه گوگل مپ دارند، از آن استفاده کنند چراکه اين برنامه نيازمند اتصال به اينترنت و فناوري جي پي اس يا موقعيت‌ياب است.

اما حالا اين گزارش به شما آموزش مي‌دهد که چگونه مي‌توانيد براي جلوگيري از گرفتار شدن در چنين مواقعي، به صورت آفلاين و بدون نياز به اتصال اينترنت از گوگل مپ استفاده کنيد.

براي اين کار بايد ناحيه و محدوده موردنظر خود را از قبل با استفاده از اتصال به اينترنت واي فاي يا موبايل ديتا دانلود کنيد که باتوجه به بزرگي و وسعت ناحيه جغرافيايي دانلود شده، حجمي از حافظه داخلي يا رم گوشي شما اشغال مي‌شود که بايد به خالي کردن ظرفيت حافظه گوشي خود از قبل انديشيده باشيد تا دچار مشکل نشويد.

گوگل به منظور جلوگيري از اشغال حجم زيادي از ظرفيت حافظه گوشي شما، به صورت اتوماتيک و خودکار تاريخچه محدوده‌هاي دانلود شده توسط شما را پس از گذشت 30 روز ( يک ماه ) حذف مي‌کند.

در صورتي که مي‌خواهيد دانلود ناحيه و تاريخچه موردنظر پس از 30 روز به صورت اتوماتيک باز هم تمديد شود، بايد به قسمت تنظيمات گوگل مپ رفته و دانلود دوباره آن را فعال‌سازي کنيد.

کاربران به منظور دانلود ناحيه جغرافيايي موردنظر خود مي‌توانند ابتدا نقشه شهر يا مکان مورد نظر را زوم و مشخص کرده و سپس در بخش جست‌وجو عبارت 'OK Maps' را تايپ کنند. با تاييد کاربر، دانلود آن بخش از نقشه که مشخص کرده‌اند، آغاز خواهد شد. البته  کاربران به منظور فعال‌سازي امکان استفاده آفلاين از گوگل مپ بايد آخرين نسخه از اين اپليکيشن را بر روي گوشي‌هاي اندرويدي يا iOS خود دريافت کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16593
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي