سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۴۴ شماره: 16614
آسيب‌پذيري دستگاه‌هاي متصل به اينترنت دربرابر حملات سايبري
پژوهشگران فعال در حوزه امنيت سايبري اعلام کرده‌اند که خيل عظيمي از دستگاه‌هاي الکترونيکي متصل به اينترنت اشياء (IoT) در برابر حملات سايبري آسيب‌پذيري بسيار بالايي دارند.

وايمکس نيوز- حملات بدافزارها، باج‌افزارها و ويروس‌هاي رايانه‌اي که در سال 2017 در مقايسه با سال‌هاي گذشته به بيش‌ترين حد خود رسيده بود، حالا بر اساس تازه‌ترين تحقيقات صورت گرفته، پيش‌بيني شده است که سال جاري ميلادي حملات سايبري توسط بدافزارهاي جديد رکورد خواهند زد.

محققان و متخصصان امنيت سايبري به تازگي دريافته و اعلام کرده‌اند که بالغ بر 100 ميليون دستگاه الکترونيکي که قابليت پشتيباني از اينترنت اشياء ( IoT) را دارند، در معرض هک شدن و حملات سايبري و بدافزاري قرار دارند.

اين وسائل الکترونيکي که شامل رايانه، گوشي هوشمند، اسپيکر هوشمند و ساير گجت‌هاي متصل به اينترنت مي‌شوند، به هکرها و مجرمان سايبري اين امکان را مي‌دهد تا به اطلاعات و داده‌هاي شخصي و خصوصي کاربران دسترسي پيدا کنند.

بدافزارها، باج ‌افزارها و حملات DDOS از جمله تهديدهاي امنيتي بودند که از سال 2016 کاربران فضاي مجازي را در معرض خطر حملات سايبري قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصي و محرمانه آن‌ها شده است.

همانطور که در اخبار گذشته اشاره شده، سالانه شرکت‌ها و سازمان‌هاي دولتي و خصوصي بزرگي در سراسر جهان متحمل خسارات و آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري مي‌شوند که از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به حمله سايبري به شرکت مالي اکوئيفاکس در آمريکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت‌هاي دفاع و امور خارجه بسياري از کشورها و شرکت حسابرسي ديلويت (Deloitte) در آمريکا اشاره کرد.

بنابراين مي‌توان گفت خطر حملات سايبري در کمين تمامي افراد، کاربران و شرکت‌هاي کوچک و بزرگ در جهان است و ديگر نمي‌توان ادعا کرد که کسي از گزند و خطرات حملات سايبري در امان است. حمله سايبري توسط بدافزار واناکراي (WannaCry) به طور قطع يکي از مهلک‌ترين حملاتي است که در طول سال‌هاي اخير صورت گرفته است.

حملاتي که بدافزار واناکراي در سال گذشته به کشورها، سازمان‌ها و شرکت‌هاي بسياري کرد، خسارات جبران‌ناپذير بسياري را براي آن‌ها برجاي گذاشت. به تازگي نيز ويروس رايانه‌اي و بدافزار "خرگوش بد" سروصداي بسياري به راه انداخته است و به شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات کوچک و بزرگي در کشورهاي مختلف بخصوص در اروپا حمله کرده و اطلاعات محرمانه آنها را به سرقت برده است.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16614
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي