سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲ : ۲۷ شماره: 16619
چگونه تصاوير را با دوربين گوگل ترجمه کنيم؟
اگر شما نيز جزو آن دسته از کاربراني هستيد که سر و کار زيادي با ترجمه زبان‌هاي مختلف داريد، مي‌توانيد از اپليکيشن ترجمه گوگل (google translate) بهره‌مند شويد.

وايمکس نيوز- اپليکيشن ترجمه گوگل يا گوگل ترنسليت که از هر دو سيستم عامل اندرويد و iOS پشتيباني مي‌کند، به کاربران اين امکان را مي‌دهد تا علاوه بر جاگذاري کردن متون و دريافت ترجمه و معادل‌هاي آن به زبان‌هاي موردنظر، از تصاوير و عکس‌هايي که داراي نوشته هستند نيز ترجمه بگيريد.

در واقع، اپليکيشن ترجمه گوگل با بهره‌مندي از هوش مصنوعي فوق پيشرفته، متون و نوشته‌هاي عکس‌هاي موردنظر کاربران را تشخيص داده و آن‌ها را به زبان مدنظر آن‌ها تبديل مي کند.

بدين ترتيب، کاربران بايد وارد اپليکيشن گوگل ترنسيلت شوند و در قسمت چپ صفحه اصلي، زبان متن داخل عکس (بعنوان مثال انگليسي) را انتخاب کنند، سپس در قسمت راست صفحه زبان موردنظر (بعنوان مثال زبان فارسي) خود را وارد کنند. در اين هنگام، برروي علامت دوربين کليک کرده تا با گرفتن عکس از تصوير موردنظر و گذاشتن انگشت خود بر روي نوشته آن، از اين اپليکيشن بخواهيد تا نوشته آن را برايتان تبديل و ترجمه کند. کاربران در صورتي که زبان‌هاي موردنظر خود را در فهرست پيش فرض گوگل ترنسليت مشاهده نکردند، مي توانند آن را دانلود کرده و سپس انتخاب و استفاده کنند.

اين قابليت براي آن دسته از افرادي که به جهانگردي، سفر به نقاط مختلف جهان و کار با افراد و متون خارجي مشغول هستند، مي تواند بسيار مفيد و کاربردي باشد چراکه قادر خواهند بود بدون داشتن دانش زبان موردنظر ، به کار و فعاليت‌هاي ضروري خود بپردازند و از پس مکالمات روزمره خود برآيند.

 

منبع: ايسنا

 

 

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16619
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي