سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۵ : ۱۵ شماره: 16627
رييس سازمان فضايي ايران؛ پروژه هاي ساخت ماهواره بومي پيشرفت مناسبي دارد
رييس سازمان فضايي ايران در بازديد از پروژه هاي ماهواره اي، از پيشرفت مناسب پروژه هاي ساخت ماهواره هاي بومي کشور خبر داد.

وايمکس نيوز- مرتضي براري معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رييس سازمان فضايي ايران پس از بازديد از برخي از پروژه هاي طراحي و ساخت ماهواره هاي بومي، گفت: در حال حاضر چندين پروژه ماهواره اي در دستور کار مراکز دانشگاهي و پژوهشي کشور بوده که اميدواريم در سال جاري با تداوم روند کنوني پيشرفت کار، شاهد اتمام برخي از اين پروژه ها بوده و مابقي نيز در ابتداي سال آتي به پايان برسد.
براري افزود: با توجه به برنامه راهبردي تدوين شده براي توسعه ماهواره هاي بومي تا افق چشم انداز 1404، پروژه هاي جديدي نيز در سال جاري و سال هاي آتي تعريف و اجرايي خواهد گرديد تا انشاءالله در افق چشم انداز، شاهد تامين بخش عمده اي از نيازهاي فضايي کشور از طريق ماهواره هاي بومي باشيم.
معاون وزير ارتباطات با تاکيد بر اين نکته که روند کنوني اجراي پروژه هاي ماهواره اي مورد رصد و پايش دايمي سازمان فضايي ايران قرار داشته و روند کنوني پيشرفت کار مي تواند جبران کننده بخشي از عقب ماندگي در اين حوزه باشد، از تامين منابع اعتباري مورد نياز اين پروژه ها در سال جاري خبر داد و تاکيد کرد: موضوع ساخت ماهواره هاي بومي به عنوان اولويت اول برنامه توسعه فضايي کشور مد نظر سازمان فضايي و وزارت ارتباطات مي باشد.
وي در ادامه با اشاره به اينکه توسعه فناوري فضايي و تامين زيرساخت هاي مورد نياز اين بخش با جديت در دستور کار سازمان فضايي قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاضر روند توسعه ماهواره هاي بومي کشور نه تنها در سطح دانشگاه ها و مراکز پژوهشي مجري پروژه ها جريان دارد،‌ بلکه اين فعاليت ها منجر به شکل گيري طيف گسترده اي از شرکت هاي دانش بنيان شده که در امر طراحي و ساخت اجزا و المان هاي مورد استفاده در ماهواره ها فعاليت مي نمايند.
براري همچنين تأکيد کرد: برخي از اين شرکت ها محصولات خود را از مرحله تحقيق و توسعه، وارد فاز تجاري کرده اند که اقدامي حايز اهميت است و سازمان فضايي ايران نيز از تجاري سازي محصولات دانش بنيان در اين حوزه حمايت مي کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16627
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي