سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰ : ۳۶ شماره: 16647
نحوه‌ مديريت و کاهش مصرف اينترنت در اندرويد
کاربران دستگاه‌هاي اندرويدي با رعايت چند نکته مي‌توانند مصرف اينترنت را مديريت کرده و کاهش دهند.

وايمکس نيوز- يکي از دغدغه‌هاي کاربران گوشي‌هاي اندرويدي استفاده از اينترنت و ميزان مصرف آنهاست. برخي از کاربران ممکن است اغلب از مصرف بيش از اندازه حجم اينترنت خود شکايت داشته باشند و حتي برخي از شرکت‌ها و اپراتورها را به کم‌فروشي متهم کنند. اما مسئولان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در پاسخ به اين اعتراضات، به سرعت بالاي اينترنت اشاره مي‌کنند که ممکن است باعث شود کاربر تصور کم‌فروشي داشته باشد.

البته همواره يکي از دلايل مصرف بي‌رويه اينترنت در گوشي‌هاي هوشمند فعال بودن اپليکيشن‌ها در پس‌زمينه‌ي گوشي است؛ در حالي که ممکن است کاربر از اين اپليکيشن‌ها استفاده نکرده و يا به ندرت مورد استفاده قرار گيرند.

بنابراين توصيه‌اي که همواره از طرف مسئولان و کارشناسان براي جلوگيري از تصور حجم‌خوري داده مي‌شود اين است که اين برنامه‌ها را غيرفعال کنيد. بدين ترتيب با غيرفعال شدن برنامه‌ها و اپليکيشن‌هاي اينترنتي که از آنها استفاده نمي‌شود يا به‌روزرساني خودکار اين برنامه‌ها، مي‌توان تا حد زيادي مصرف اينترنت گوشي‌هاي هوشمند را کنترل کرد.

بر اين اساس فعاليت اپليکيشن‌ها را در پس زمينه (Restrict Background) محدود کنيد: براي اين کار به تنظيمات و سپس Data Usage برويد و آن اپليکيشن خاص را پيدا و در پايين صفحه گزينه Restrict background data را فعال کنيد.
قبل از ارسال تصاوير آنها را فشرده سازي کنيد؛ همچنين نقشه گوگل را دانلود و بصورت آفلاين استفاده و تا جايي که مي‌توانيد از واي-فاي بجاي ديتاي سيم کارت استفاده کنيد.

از سوي ديگر مي‌توان کيفيت صدا و تصوير را در حين استريم کردن کاهش داد.( پخش کننده هاي آنلاين موسيقي و فيلم)؛ قابليت فشرده‌سازي ديتا را در کروم فعال کنيد. با رفتن به Setting و سپس Bandwidth Management و درنهايت Reduce Data Usage مي‌توانيد آن را روشن کنيد تا در مصرف ديتا توسط کروم بيشتر صرفه جويي شود. همچنين مي‌توان ديتاي سيم کارت را بصورت دستي غيرفعال کرد.

در هر حال سامانه‌هايي براي بررسي ميزان مصرف کاربران اينترنت در حوزه‌هاي ADSL و اينترنت موبايل راه‌اندازي شده و در سايت سازمان تنظيم مقررات ارتباطات قرار دارد؛ مشترکان از طريق اين سامانه‌ها مي‌توانند ميزان دقيق مصرف خود را بررسي کنند و روي ميزان مصرف خود کنترل داشته باشند.

همچنين هر يک از اپراتورها سامانه‌اي دارند که به واسطه‌ آن کاربران مي‌توانند از طريق حساب کاربري خود به اطلاعات مختلفي از جمله ريزمکالمات و ميزان مصرف و باقي‌مانده بسته‌هاي خود دسترسي پيدا کنند و ميزان مصرف اينترنت خود را به‌طور دائم مورد بررسي قرار دهند.

علاوه بر اين سه کد نيز در نظر گرفته شده که هر يک از اپراتورها آنها را اعلام کرده‌اند تا کاربران با وارد کردن آنها بتوانند ميزان مصرف و باقي‌مانده خود را بررسي کنند. مشترکان مي‌توانند با شماره‌گيري #100* از اطلاعات اينترنت همراه سيم‌کارت همراه اول خود مطلع شوند؛ براي دريافت اطلاعات از اپراتور دوم يا ايرانسل هم کد #555* در نظر گرفته شده است. همچنين مشترکان رايتل مي‌توانند با شماره‌گيري #144* اطلاعات مربوط به بسته‌هاي اينترنتي خود را به دست آورند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16647
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي