سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰ : ۴۲ شماره: 16648
چگونه گوشي را شارژ کنيم تا عمر باتري افزايش يابد؟
متخصصان فعال در حوزه تکنولوژي همواره به کاربران گوشي‌هاي هوشمند، لپ تاپ و ساير وسايل الکترونيکي مجهز به باتري توصيه مي‌کنند که با رعايت نکات مهمي مي‌توانند عمر مفيد باتري دستگاه‌هاي خود را به طور قابل توجهي افزايش دهند.

وايمکس نيوز- از زماني که صفحه نمايش گوشي‌هاي هوشمند بزرگ و بزرگ‌تر شد و باوجود سايز بزرگ نمايشگرها، گوشي‌ها نازک شدند و از آن سو نيز کيفيت صفحه نمايش و دوربين آن‌ها نيز به طور قابل ملاحظه‌اي بهبود پيدا کرد، مشکل شارژدهي طولاني مدت باتري‌هاي گوشي‌هاي هوشمند روز به روز پررنگ‌تر شد.

کاربران بسياري با وجود رضايت از کيفيت بالاي صفحه نمايش و بطور کلي عملکرد گوشي‌هاي خود، از زمان بسيار کوتاهي که باتري‌ها مي‌توانند شارژ نگه دارند، ابراز ناخشنودي مي‌کنند و همواره بر اين باورند که پس از مدت کوتاهي، عمر مفيد گوشي و دستگاه‌هاي الکترونيکي مجهز به باتري آن‌ها به شدت کاهش مي‌يابد.

غول‌هاي تکنولوژي نيز با وجود تلاش‌هاي فراوان براي افزايش قدرت باتري گوشي‌هاي توليدي خود، هنوز نتوانسته‌اند طول مدت شارژدهي باتري‌ها را به مدت زمان بالايي برسانند. آن‌ها سعي داشتند همواره با انتشار نسخه‌هاي به‌روزرساني شده از سيستم عامل گوشي‌هاي خود، عملکرد کلي باتري را بهبود ببخشند.

اما به نظر مي‌رسد تنها کاري که کاربران مي‌توانند براي افزايش عملکرد باتري گوشي‌هايشان انجام دهند، نکاتي ريزي است که بايد در شارژ کردن گوشي و دستگاه‌هاي الکترونيکي خود به آن دقت کنند. اين گزارش به مرور مختصري بر مجموعه نکات ظريفي است که مي‌تواند در افزايش عمر مفيد گوشي‌هاي هوشمند و لپ‌تاپ‌هاي شما موثر باشد.

1. باتري را کامل و 100 درصد شارژ نکنيد

يکي از مهلک‌ترين کارهايي که مي‌توانيد در قبال باتري گوشي و لپ‌تاپ انجام دهيد، آن است که هنگام شارژ کردن، هرگز باتري آن را به طور کامل و تا عدد 100 درصد شارژ نکنيد.

2. هرگز نگذاريد شارژ باتري به زير 20 درصد برسد

خالي شدن شارژ باتري (حدود زير 20 درصد) به شدت مي‌تواند در کاهش عمر مفيد باتري دستگاه الکترونيکي مربوطه موثر و تاثيرگذار باشد، به گونه‌اي که انجام عملکردهاي آن را به شدت با مشکل و اختلالات جدي مواجه مي‌کند.

3. باتري را از شب تا صبح به برق نزنيد

يکي ديگر از بدترين جنايت‌ها در قبال باتري دستگاه‌هاي الکترونيکي، شب به برق زدن آن‌ها و صبح از برق درآوردن آن‌هاست. به گونه‌اي شارژ باتري حدود 6 الي 8 ساعت به طول انجاميده و مي‌تواند عمر مفيد باتري را به شدت کاهش دهد.

4. از قراردادن گوشي در محيط سرد و گرم بپرهيزيد

کاربران بايد توجه کنند که در محيط‌هاي زياد سرد يا گرم، گوشي و لپ‌تاپ خود را قرار ندهند، چراکه اين کار آسيب و صدمات شديد و غيرقابل جبراني به باتري‌هاي ليتيوم يوني بکار رفته در گوشي‌هاي هوشمند و لپ‌تاپ‌ها وارد مي‌کند. بدين ترتيب، به هيچ وجه گوشي و دستگاه‌هاي الکترونيکي خود را برروي ساحل داغ، خودروي در بسته، کنار اجاق گاز و يا زير نور آفتاب قرار ندهيد. البته دماي سرد زيادي نيز تاثير مشابه و مخربي بر روي عمر باتري مي‌گذارد.

5. از شارژر اصلي خود گوشي و لپ‌تاپ استفاده کنيد

شارژر هاي اصلي و اورجينال خود گوشي و لپ‌تاپ را هميشه به همراه خود داشته باشيد تا در صورت لزوم، تنها از همان استفاده کنيد چراکه ولتاژ، مدل و سرعت شارژ شدن کابل شارژر هاي مختلف، کاملا متفاوت است و بايد دقت داشته باشيد که تنها از شارژر مخصوص دستگاه خود استفاده کنيد.

6. از شارژر اصلي محافظت کنيد تا دچار قطعي نشود

برخي از شارژرها به علت عدم استفاده صحيح و مراقبت‌هاي نادرست دچار قطعي‌هاي متعددي مي‌شوند که در سرعت شارژ تاثيرات مخربي خواهد گذاشت.

7. تنها ماهي يکبار باتري را 100 درصد شارژ کنيد

همانطور که خاموش کردن گوشي چند وقت يکبار براي گوشي هوشمند لازم است و يا انسان‌ها براي بازيابي و عملکرد خوب نياز به خواب، استراحت و تفريح دارند، باتري‌ها نيز نياز به بازيابي و شارژ دوباره دارند. بدين منظور، کاربران بايد ماهي يک بار باتري دستگاه الکترونيکي مربوطه را به طور کامل و 100 درصد شارژ کنند تا عمر مفيد باتري افزايش يابد.

8. در استفاده از پاوربانک، به ولت برق آن دقت کنيد

معمولا بيشتر پاوربانک‌ها و شارژرهاي سيار، از دو درگاه خروجي برق استفاده مي‌کنند که ولتاژهاي مختلفي براي دستگاه‌هاي الکترونيکي مختلف دارند.

9. 40 تا 80 درصد ؛ ايده آل

در آخر بايد گفت که کاربران بايد توجه داشته باشند که ايده‌آل‌ترين و بهترين ميزان شارژ گوشي و لپ‌تاپ چيزي ميان 40 درصد تا 80 درصد است.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16648
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي