سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱ : ۳۶ شماره: 16659
جزئيات اطلاعات شما توسط گوگل فروخته مي‌شود!
بايد بدانيد شرکت‌هاي فناوري مشتاق اطلاعات هستند و علاقه آنان در کسب اطلاعات شخصي بيشتر از هر چيزي ديگري است و با استفاده از اين داده‌ها بازار تجهيزات خود را رونق مي‌دهند. بسياري از افراد گوگل را مرکز اينترنت مي‌دانند و در نتيجه اشتياق گوگل در کسب اطلاعات کاربران بيشتر از ديگر مرورگرهاست.

وايمکس نيوز- هفته گذشته شرکت گوگل اعلام کرد که به کاربران خود در اين مورد اطمينان مي‌دهد که دسترسي شبکه‌هاي تبليغاتي به اطلاعات شخصي آنان را کنترل کند.

فيلپه د لوراند پير پل، مدير يکي از محصولات در يک پست وبلاگي نوشت که شرکت، «تنظيمات آگهي» و «چرا اين آگهي» را به روز کرده است تا نشان دهد گوگل چه اطلاعاتي در مورد کاربران به دست آورده است.

اگر شخصي‌سازي آگهي کاربر روشن باشد آگهي جديد نشان مي‌دهد چه بازاريابي براي کاربر مناسب است. اگر کاربر علاقه‌مند به تماشاي فيلم‌هاي اکشن است و يا بازي‌هاي رايانه‌اي يا ماليات آنلاين انجام مي‌دهد، گوگل جنسيت کاربر را مي‌داند و لينک شبکه‌هاي بازاريابي مناسب را در وب سايتي جداگانه نشان مي‌دهد.

در حال حاضر با استفاده از ابزار جديد  گوگل کاربران قادرند تبليغات را بر اساس موضوعات مورد نظر خود غيرفعال کنند. پير پل نوشت: غيرفعال کردن يک عامل به اين معني است که نيازي به دريافت تبليغات در اين مورد نيست.

به دليل مشکلاتي که براي شرکت فيس‌بوک رخ داد، گوگل خود را از رقبا جدا کرده و بر موضوع غير فروشي بودن اطلاعات شخصي کاربران مانند نام و آدرس اي‌ميل تاکيد دارد و البته استفاده آنلاين کاربران از سايت‌هاي مختلف را به فروش مي‌گذارد.

گوگل بازديد از وب‌سايت‌هاي مختلفي مانند وب سايت‌هاي فيلم، مکان شما، اطلاعات دستگاه و آدرس IP را ذخيره کرده و هدف خود را از اين موضوع ارائه خدمات بهتر، ارتقاء فناوري و جست‌وجوي بهتر وب عنوان مي‌کند.

امروزه بسياري از کسب‌وکارها مبتني بر تبليغات است  و درنتيجه سرويس‌ها و خدمات اينترنتي با بررسي علاقه کاربران به کسب و کار خود رونق مي‌دهند و معتقدند تبليغات براي همه آزاد است. ارجون نارايان، مدير اجرايي گوگل اظهار کرده است: کسب و کار در گوگل با فيس بوک متفاوت است و ما به رضايت کاربر و حريم خصوصي وي احترام مي‌گذاريم.

گوگل شرکتي وسيع با رقباي بسيار است و به اطلاعات کاربران دسترسي دارد، البته کاربران اينترنت نيز از فروش اطلاعات خود آگاه هستند و نگران اين موضوع هستند که شرکت‌هاي بزرگي مانند گوگل، فيس‌بوک و توييتر کداميک از اطلاعات آنان را مي‌فروشند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16659
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي