سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۵ : ۱۲ شماره: 16673
چگونه سرعت گوشي هوشمندمان را افزايش دهيم؟
اگر فکر مي‌کنيد گوشي هوشمندتان بدون هيچ دليل خاصي دچار کاهش سرعت در عملکرد شده است، اين گزارش مي‌تواند به شما کمک کند تا سرعت موبايل خود را افزايش دهيد.

وايمکس نيوز- از آنجا که کاهش سرعت عملکرد گوشي‌هاي هوشمند مي‌تواند براي کاربرانش بسيار آزاردهنده و خسته‌کننده باشد، متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه تکنولوژي به کاربران موبايل توصيه مي‌کنند که با رعايت برخي موارد و انجام پاره‌اي از اقدامات مي‌توانند تا حد زيادي سرعت عملکرد و پاسخ‌دهي سيستم عامل گوشي خود را افزايش دهند.

اين گزارش به مرور و بررسي مختصري از مجموعه اقدامات و نکاتي که مي‌تواند به کاربران کمک کند تا موبايل خود را سريع‌تر کنند، مي‌پردازد.

1. تقصير به‌روزرساني‌هاي نرم‌افزاري است

شايد برايتان عجيب باشد اما يکي از دلايلي که موجب مي‌شود  گوشي هوشمند شما کُند کار کند، نصب و دريافت به‌روزرساني‌هاي جديدي است که براي سيستم عامل اندرويد يا iOS شما مي‌آيد. اين به‌روزرساني‌هاي نرم‌افزاري جديد که هر از گاهي از سوي شرکت سازنده و توسعه دهنده سيستم عامل گوشي منتشر مي‌شود، مخصوص سخت افزارهاي جديد موبايل طراحي و توسعه داده شده است نه سخت افزارهاي قديمي.

اگر مدل گوشي هوشمند شما قديمي باشد و از زمان عرضه آن چندين سال گذشته باشد، نبايد توقع داشته باشيد که سرعت آن با آپديت و به‌روزرساني بيشتر شود. البته در اينجا ممکن است بسياري از کاربران به اين فکر بيفتند که اصلا سيستم خود را آپديت نکنند که اين به هيچ وجه ايده خوبي نيست چراکه عدم به‌روزرساني نرم‌افزاري، گوشي موبايل شما را در برابر بدافزارها و روزنه‌هاي امنيتي موجود در نسخه‌هاي قبلي  آسيب‌پذيرتر مي‌کند.

 

2. حافظه موبايل را خالي کنيد

يکي ديگر از دلايلي که مي‌تواند موجب کاهش سرعت موبايل شود، يک حافظه داخلي يا جانبي پر است. اين بدان معناست در صورتي که ظرفيت حافظه جانبي يا داخلي گوشي هوشمند شما پر شده باشد، تا حد زيادي برروي سرعت و عملکرد گوشي تاثير منفي مي‌گذارد. بايد حداقل 10 درصد حافظه داخلي موبايل‌ها براي عملکرد مناسب و قابل قبول خالي باشد، در غير اين صورت، کاربران بايد گوشي خود را از محتويات اضافي و غيرضروري خالي کنند.

 

3. حذف cache اپليکيشن‌هاي نصب شده

کاربران همچنين مي‌توانند حافظه و اطلاعات ذخيره شده (cache) هر اپليکيشن را به صورت جداگانه و مجزا پاک کنند. براي اين کار کاربران بايد به قسمت اپليکيشن در تنظيمات گوشي مراجعه کرده و cache آن‌ها را پا کنند. کارشناسان تکنولوژي بر اين باورند که اين کار بايد زود به زود انجام شود تا از کُند شدن عملکرد گوشي جلوگيري بعمل بياورد.
 

4. آخرين گزينه؛ بازگشت به حالت کارخانه

اگر هيچ يک از موارد بالا به افزايش سرعت و عملکرد گوشي شما کمک نکرد، مي‌توانيد از گزينه «بازگشت به حالت کارخانه» يا factory reset استفاده کنيد تا گوشي شما با حذف تمامي اطلاعات ذخيره شده و اپليکيشن‌هاي نصب شده، فضاي بازتري را براي عملکرد مناسب سيستم عامل بيابد. البته لازم به ذکر است قبل از اين کار، حتما تمامي اطلاعات شخصي و مورد نياز خود را از گوشي استخراج کرده و در رايانه، فلش مموري يا هارد اکسترنال ذخيره کنيد تا دچار افسردگي و ناراحتي بعد از حذف تمامي اطلاعاتتان نشويد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16673
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي