سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳ : ۲۳ شماره: 16675
بهره برداري از مرکز ملي داده و اطلاعات فضايي تا پايان سال
يکي از زيرساخت هاي مهم و زيربنايي مورد نياز در زمينه ذخيره سازي، پردازش و به اشتراک گذاري داده ها و اطلاعات مرکزملي داده واطلاعات فضايي است.

وايمکس نيوز- مدير پروژه مرکز ملي داده و اطلاعات فضايي با اشاره به آغاز عمليات اجرايي پروژه مرکز ملي داده و اطلاعات فضايي گفت: اين مرکز با بهره گيري از فناوري رايانش ابري و مديريت کلان داده و از طريق پلتفرم دسترسي به داده و اطلاعات، امکان دسترسي، دانلود و پردازش داده‌ها و اطلاعات را براي شتاب دهنده ها و کسب و کارهاي نوپا فراهم مي کند.

ابوالقاسمي افزود: يکي از زيرساخت هاي مهم و زيربنايي مورد نياز در زمينه ذخيره سازي، پردازش و به اشتراک گذاري داده ها و اطلاعات، مرکز ملي داده و اطلاعات فضايي است که پروژه تجهيز زيرساخت فيزيکي آن تعريف و اجرايي شده است و تا پايان سال به بهره برداري مي رسد.

مدير پروژه مرکز ملي داده و اطلاعات فضايي با بيان اينکه پروژه به صورت دو مرحله اي بين شرکت هاي تراز اول در حوزه طراحي و پياده‌سازي مرکز داده به مناقصه گذاشته شداست گفت: شرکت صنايع الکترونيک زعيم پس از کسب امتياز مورد نياز در مرحله اول ارزيابي کيفي، در مرحله دوم نيز بيشترين امتياز را کسب کرد و به عنوان مجري پروژه تجهيز زيرساخت فيزيکي انتخاب شد.

ابوالقاسمي با اشاره به ماموريت سازمان فضايي ايران در زمينه تمرکز و يکپارچه‌سازي داده‌هاي فضايي اظهار کرد: با توجه به ايجاد دسترسي آسان، سريع و پايدار به داده ها براي کاربران، اين مرکز بگونه‌اي طراحي شده‌است که ظرفيت‌هاي لازم براي ارايه سرويس‌هاي مختلف اعم از اشتراک گذاري داده و توليد محصولات متنوع سنجش از دور را دارا ست.

وي افزود: اين مرکز با بهره گيري از فناوري رايانش ابري و مديريت کلان داده و از طريق پلتفرم دسترسي به داده و اطلاعات، امکان دسترسي، دانلود و پردازش داده‌ها و اطلاعات را براي شتاب دهنده ها و کسب و کارهاي نوپا فراهم مي کند.

پروژه مرکز ملي داده و اطلاعات فضايي در راستاي تکميل زنجيره ارزش داده هاي فضايي و بر اساس ماموريت‌هاي تعريف شده، سازمان فضايي ايران آغاز شده است و ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز جهت ذخيره سازي، پردازش و به اشتراک گذاري داده ها و اطلاعات فضايي ، سنجش از دور را مي توان از اهداف اين پروژه برشمرد. 

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16675
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي