سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۴/۸ - ۲۰ : ۱۹ شماره: 16689
پروتکل افزایش امنیت اینترنت وای فای معرفی شد
نهاد مرجع شبکه اینترنتی وای فای الاینس (Wi-Fi Alliance)، اعلام کرده که امنیت سایبری وای فای سرانجام پس از 14سال به‌روزرسانی شده است.

وایمکس نیوز- وای فای الاینس (Wi-Fi Alliance) به تازگی اعلام کرده است برای محصولاتی که از پروتکل امنیتی WPA3 بهره می‌برند، به انتشار و عرضه تاییدیه اقدام کرده است. به نظر می‌رسد نهاد مرجع شبکه اینترنتی وای فای بالاخره تصمیم گرفته است، پس از 14 سال از آخرین به‌روزرسانی، امنیت سایبری وای فای (WiFi) را افزایش دهد تا آن دسته از محصولاتی که از نسل جدید این شبکه استفاده می‌کردند، نیز بتوانند با خیال آسوده از آن بهره‌مند شوند.

کمتر از یک سال پیش بود که پروتکل WPA3 به طور رسمی معرفی و رونمایی شد؛ این پروتکل امنیتی در اصل استانداردهای شناخته شده‌ای بود که به کاربران اطمینان می‌داد تا بتوانند امنیت محصولات مورد استفاده خود را بهبود بخشیده و دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت خود را در برابر بسیاری از آسیب‌پذیری، حفره‌های امنیتی، حملات بدافزاری و سایبری مقاوم سازند.

یکی از بزرگترین قابلیت‌های این پروتکل امکان رمزنگاری کردن مجزاست تا اطلاعات شخصی، مالی و محرمانه کاربران را در برابر جاسوسی و شنود در شبکه‌های  اینترنتی وای فای محافظت کند.

یکی دیگر از امکاناتی که این پروتکل فراهم می‌آورد، دشوار و ناممکن ساختن گذرواژه شبکه اینترنت وای‌فای در محل کار یا منزل کاربران است. به عبارتی دیگر، هکرها در صورت وجود این پروتکل امنیتی قادر نخواهند بود رمز عبور یا گذرواژه وای فای کاربران را به راحتی حدس بزنند.

به نظر می‌رسد که از این پس، پروتکل امنیتی WPA3 برای تمامی محصولاتی که تاییدیه وای فای الاینس را دریافت می‌کنند، اجباری و ضروری خواهد بود. این بدان معناست که نسل جدید گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی متصل به وای فای از پروتکل WPA3 پشتیبانی خواهد کرد و انتظار می‌رود در سال 2020 میلادی دستگاه‌های بیشتری به این پروتکل مجهز باشد.

منبع: ایسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16689
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي