سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۴ : ۱۷ شماره: 16692
طي 10 روز آينده راه اندازي سامانه ثبت و تاييد درخواست هاي ارزي محصولات و خدمات نرم افزاري
طبق توافق ميان معاونت توسعه مديريت و امور پشتيباني وزارت ارتباطات، سازمان فناوري اطلاعات ايران و سازمان نظام صنفي رايانه اي کشور، سامانه ثبت و تاييد درخواست هاي ارزي محصولات و خدمات نرم افزاري با هدف تسهيل و تسريع و شفاف سازي، کنترل و پايش، نظام پاسخگويي و فرآيند مربوط به تاييد و تشخيص تا رفع تعهد ارزي ظرف مدت 10 روز آينده راه اندازي مي شود.

وايمکس نيوز- رسول سراييان، رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران در نشست بررسي راه اندازي ثبت در خواست هاي ارزي محصولات و خدمات نرم افزاري با اشاره به واگذاري راه اندازي سامانه فرآيند ثبت و تاييد درخواست هاي ارزي  محصولات و خدمات نرم افزاري به سازمان نظام رايانه اي صنفي بيان کرد:  اين سامانه مي تواند مشکلات متقاضيان ارزي در حوزه محصولات و خدمات نرم افزاري را مرتفع کند. اين اقدام با هدف واگذاري امور مربوط به بخش خصوصي و فعالان اين حوزه صورت گرفته است.

سامانه ثبت در خواست هاي ارزي محصولات و خدمات نرم افزاري براي تسهيل و تسريع و شفاف سازي، کنترل و پايش، نظام پاسخگويي و فرآيند مربوط به تاييد و تشخيص تا رفع تعهد ارزي راه اندازي مي شود و از اين پس، همه متقاضيان درخواست هاي ارزي در حوزه محصولات و خدمات نرم افزاري که شامل شرکت هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات از جمله شرکت هاي نوپا (start up) و اپراتورها مي شوند از طريق اين سامانه درخواست هاي خود را ارايه کنند.

 اين سامانه و فرآيند اجرايي آن به گونه اي طراحي شده است که پس از تخصيص ارز، فرآيند مصرف و کاربرد آن نيز به طور شفاف  قابل رصد و پايش است . گروه هاي مختلف کارشناسي، فرآيند ثبت و تاييد درخواست ها را بر اساس مبلغ درخواستي را بررسي و نتيجه آن  را به بانک مرکزي و وزارت ارتباطات اعلام مي کنند که در وبگاه مربوطه قابل مشاهده است.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16692
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي