سرویس کسب و کار ۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۰ شماره: 16700
پرداخت 105ميليارد تومان وام به کسب و کار هاي نوپا
دبير کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات درباره ارايه تسهيلات به کسب و کارهاي نوپا گفت: در مجموع تاکنون 105 ميليارد تومان وام به کسب و کارهاي نوپا پرداخت شده است که از اين تعداد 225 پرونده در تهران و 140 پرونده به استان‌ها مربوط مي شود.

وايمکس نيوز- حسن صميمي دبير کارگروه وام وجوه اداره شده در نشست خبري معرفي زنجيره هاي حمايتي وزارت ارتباطات از توليد کسب و کارهاي ICT بيان کرد: براي اعطاي تسهيلات به کسب و کارهاي نوپا محورهايي مشخص شده که به نوعي جهت گيري وزارت ارتباطات است و شامل سخت افزار، نرم افزار، محتوا و امنيت مي‌شود.

وي با اشاره به بازنگري در محورهاي اعطاي تسهيلات که از ابتداي امسال نيز آغاز شده است گفت: براي بازنگري در محورها بر سند الزام شبکه ملي اطلاعات و توسعه خدمات و کاربردها در شبکه ملي اطلاعات و ساير اسناد بالادستي مانند برنامه ششم توسعه، سند اولويت هاي توسعه فضاي مجازي مصوب شوراي عالي فضاي مجازي تاکيد شده  البته  مواردي نيز در پيوست حکم وزير ارتباطات توسط رييس جمهور  ذکر شده است.

دبير کارگروه وام  وجوه اداره شده با اشاره به تدوين برنامه جديد براي محورها افزود: اين برنامه شامل 6 محور است که مشمول حمايت از توسعه نرم‌افزار خدمات کاربردي و تامين محصولات تکميلي در حوزه بيگ ديتا، حمايت از توسعه خدمات و زير ساخت هاي رايانش ابري، حمايت از اينترنت اشيا، حمايت از محصولات راهبردي و زيرساختي آزمايشگاهي و  توسعه محتوا و ارايه خدمات و امنيت در دو بخش خدمات و محصولات مي‌شود.

وي با اشاره به برنامه ريزي براي تسريع در امور نيز خاطرنشان کرد: تشکيل کارگروه وجوه اداره شده در همه استان ها يکي ديگر از اقدامات در راستاي تسريع در امور است به طوري که در گذشته درخواست هايي که به اين کارگروه ارايه مي شد بايد در تهران مورد بررسي قرار مي‌گرفت که اين موضوع در انجام کارها تاخير ايجاد مي‌کرد بنابراين با تشکيل اين کارگروه رسيدگي به کارها در استان ها تسريع شد.

دبير کارگروه وام وجوه اداره شده درباره نحوه دريافت وام شرکت هاي دانش بنيان و کسب و کارهاي نوپا خاطرنشان کرد: از سال 94 تا سال 97 افرادي که براي بررسي به بانک معرفي شده اند و  195 شرکت در مرحله دريافت وام هستند و در مجموع 105 ميليارد تومان وام پرداخت شده که شامل 225 پرونده در تهران و 140 پرونده براي استان‌هاست.

 صميمي که به تازگي به عنوان رييس پژوهشگاه فضايي ايران منصوب شده است تصريح کرد: توسعه خدمات و کاربردهاي فضاپايه نيز در دستور کار پژوهشگاه  فضايي قرار گرفته است که بخشي از فعاليت مربوط به شرکت هاي استارتاپ در اين حوزه است.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16700
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي