سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۲ : ۱۶ شماره: 16811
رييس اتحاديه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد: تا هفته آينده موبايل نخريد!
درحالي که بازار تلفن همراه طي هفته‌هاي گذشته با افزايش بي‌سابقه‌ قيمت مواجه شده و مردم براي خريد اين کالا سردرگم هستند، رييس اتحاديه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشي نخرند، چرا که تا يک هفته آينده وضعيت بهتر مي‌شود.

وايمکس نيوز- طي ماه‌هاي اخير و با افزايش و نوسان نرخ ارز در بازار، قيمت کالاهاي مختلف وارداتي نيز با افزايش روبرو شد به گونه‌اي که در اين بازه زماني شاهد افزايش قيمت بي‌رويه و کم‌سابقه‌اي در بازار تلفن همراه بوده‌ايم.

البته با وجود انتشار ليست شرکت‌هايي که از دلار 4200 توماني براي واردات گوشي موبايل استفاده کرده بودند و بايد اين کالا را با قيمت ارز دولتي در بازار عرضه مي‌کردند، قيمت تلفن همراه کاهش پيدا نکرد و روزبه‌روز بيشتر شد. تا جايي که به عنوان مثال يک دستگاه گوشي تلفن همراه با برندي چيني که تا حدود يک ماه پيش قيمتي تقريبا يک ميليون و 800 هزار تومان داشت، امروز به بيش از سه ميليون و 700 هزار تومان رسيده است.

ابراهيم درستي - رييس اتحاديه فروشندگان لوازم صوتي، تصويري و تلفن همراه - دراين باره به ايسنا، گفت: هم‌اکنون ديگر ارز دولتي 4200 توماني براي واردات گوشي اختصاص پيدا نمي‌کند و بخشي از اين نوسان قيمت به اين دليل است، اما توصيه مي‌شود فعلا گوشي تلفن همراه نخريد، چرا که در آينده نزديک شاهد کاهش قيمت آن خواهيم بود.

وي افزود: حدود 130 هزار تلفن همراه که با ارز دولتي وارد شده بود و هم‌اکنون توقيف شده است، به زودي رفع توقيف و در بازار با همان نرخ ارز دولتي عرضه مي‌شود که سبب کاهش قيمت خواهد شد؛ بنابراين مردم بهتر است فعلا دست نگه دارند تا اوضاع بهتر شود.

در اين ميان مشخص نيست که چه اتفاقي براي اين بازار مي‌افتد، چرا که پيش از اين نيز بسياري از شرکت‌ها ارز دولتي گرفته بودند، اما تاثيري در قيمت و بازار تلفن همراه نداشت، اما  دستگاه‌هاي نظارتي بايد با جديت به بازار ورود پيدا کنند و اجازه ندهند عده‌اي سودجو منافع شخصي خود را ببينند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16811
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي