سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۴ : ۷ شماره: 16820
اينترنت پرسرعت کم‌خوابي مي‌آورد
بسياري از دانشمندان اروپايي به تازگي دريافته و اعلام کرده‌اند آن دسته از کاربراني که اينترنت پرسرعت خريداري و استفاده مي‌کنند، بيشتر به کم‌خوابي مبتلا مي‌شوند.

وايمکس نيوز- با توجه به افزايش روزافزون محبوبيت شبکه‌هاي اجتماعي و افزايش قابليت اپليکيشن و پيام‌رسان‌هاي مختلف، افراد بسياري به استفاده بيش از حد از اينترنت و فضاي مجازي اعتياد پيدا مي‌کنند، به‌گونه‌اي که در يک نظرسنجي گسترده، بالغ بر 80 درصد کاربران اينترنتي معتقدند که ديگر بدون اينترنت و شبکه‌هاي اجتماعي ادامه زندگي برايشان غيرممکن است. حتي آن دسته از افرادي که اعتياد چنداني به اينترنت و فضاي مجازي ندارند، درصورت اتصال به اينترنت پرسرعت تمايل بيشتري براي وقت گذراني در صفحات مجازي وب دارند.

حالا به تازگي دانشمندان با انتشار يک مقاله علمي در ژورنال اروپايي «رفتار سازماني و اقتصادي» اعلام کرده‌اند ميزان خواب کاربراني که به اينترنت پرسرعت متصل هستند، به طور متوسط تقريبا 25 دقيقه کمتر از سايرين و افراديست که اينترنتشان سرعت چندان زيادي ندارد.

به باور آن‌ها، ميان اينترنت پرسرعت و پهن باند و مشکل کم خوابي کاربران يک ارتباط مستقيم و معنادار وجود دارد به گونه‌اي که هرچه سرعت اتصال به وب و دانلود اينترنت بيشتر باشد، افراد تمايل بيش‌تري براي مشاهده و تماشاي ويديو، وب‌گردي و گشت در شبکه‌هاي اجتماعي دارند که اين مساله به خاطر نور صفحه گوشي هوشمند و امواج آن، موجب مي‌شود آن‌ها کمتر بخوابند و  يا در خوابيدن با مشکل مواجه شوند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16820
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي