سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۲ : ۱۳ شماره: 16958
رئیس پلیس تهران: کوچ تبهکاران به فضای مجازی جدی است
فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه بازداشت 1594‌سارق، قاچاقچی و خرده فروش مواد‌مخدر که در جریان طرح رعد 15 انجام شد از کوچ گسترده تبهکاران به فضای مجازی خبر داد.

وایمکس نیوز- سردار حسین رحیمی صبح روز گذشته در حاشیه طرح رعد‌15 که در پلیس پیشگیری پایتخت برگزار شد، گفت:با تلاش مأموران کلانتری‌های سطح تهران و پلیس پیشگیری پایتخت 510‌سارق و مالخر دستگیر شدند. همچنین با اجرای 333‌حکم قضایی و همکاری خوب دادسرا‌های تهران، در مجموع 19‌هزار و 636 فقره اموال مسروقه نیز کشف و ضبط شد.
وی با تأکید بر این مطلب که کشف اموال سرقت‌شده هنوز ادامه دارد به تعداد کشفیات خودرو و موتورسیکلت سرقتی در این طرح اشاره کرد و گفت:در این طرح، 129‌دستگاه خودرو و 116‌دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف و 784 فقره پرونده برای سارقان تشکیل شد. 231‌نفر از سارقان‌- 45‌درصد از افراد دستگیر شده‌- از سارقان سابقه‌دار و 270‌نفر دیگر برای بار اول دست به سرقت زده بودند که در این طرح دستگیر شدند. همچنین در این طرح 201‌خرده‌فروش مواد‌مخدر و 561‌معتاد متجاهر نیز جمع‌آوری شدند.
انهدام 30 باند سارق و کشف 2‌میلیارد کالای قاچاق
سردار رحیمی با اشاره به شناسایی و انهدام 30‌باند از سارقان گفت:ارزش اموال مسروقه کشف شده 7‌میلیارد تومان است. همچنین در حوزه قاچاق، 20‌نفر از قاچاقچیان عمده کالا نیز شناسایی و دستگیر شدند که در این خصوص 50‌فقره پرونده تشکیل و 15‌هزار کالای قاچاق به ارزش 2‌میلیارد تومان کشف و ضبط شد.
کشفیات سلاح از مجرمان
فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص این خبر گفت:شش‌قبضه سلاح جنگی از نوع کلت کمری، 50‌قبضه سلاح سرد و 507‌فشنگ جنگی در طرح رعد‌15 کشف شد و هفت‌نفر در این رابطه دستگیر شدند.
همزمان با فعالیت پلیس، همه دستگاه‌ها به وظیفه‌شان عمل کنند
فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اجرای 15‌مرحله طرح رعد توسط مأموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت:حدود 50‌درصد از دستگیرشدگان در این طرح‌ها دارای سوابق قبلی بوده‌اند. این وظیفه پلیس است تا مجرمان را از کف جامعه جمع کرده و آرامش را برای مردم فراهم کند، اما بقیه دستگاه‌ها نیز باید به وظیفه خود عمل کنند.
هشدار رئیس پلیس پایتخت به شهروندان
سردار رحیمی با اشاره و تأکید بر اینکه وقوع جرم دست پلیس نیست، با تأکید به ذکاوت و باهوشی سارقان گفت: «مردم باید از کارت‌های اعتباری و بانکی خود همچنین حفظ رمز آن به خصوص هنگامی که در مجاور دستگاه‌های ATM هستند مراقب بیشتری کنند، زیرا هر لحظه ممکن است سارقی در کمین آن‌ها بخواهد با توجه به اطلاعات در اختیار، به طریقی سرقت خود را انجام دهد.» وی همچنین به شهروندانی که در منزل سکه، دلار و ارز نگه می‌دارند توصیه کرد که مراقب اموالشان باشند و تا جایی که ممکن است آن‌ها را در خانه نگهداری نکنند.
افزایش فعالیت سارقان و قاچاقچیان در فضای مجازی
سردار رحیمی با تأکید به کوچ سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر به حوزه فضای مجازی افزود: کوچ افراد خلافکار در حوزه سرقت و مواد مخدر به فضای مجازی جدی است که براساس آن، پلیس پایتخت رده‌هایی را در پلیس فتا در جهت کنترل فضای مجازی فعال کرده است.
کاهش جرائم خشن، افزایش جرائم خرد
رئیس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد:با توجه به کاهش جرائم خشن و مسلحانه در پایتخت هم‌اکنون وضعیت مطلوبی حاکم است، اما متأسفانه جرائم خرد 4‌تا 5‌درصد افزایش داشته است.
منبع: جوان آنلاین

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16958
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي