سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۸ : ۴۷ شماره: 16961
براي درک پيشرفت ارتباطات، لحظه اي ديتاي گوشي خود را خاموش کنيد
وزير ارتباطات و‌ فناوري اطلاعات با بيان اينکه منتظر افتتاح پروژه ها نمي مانيم و‌ به محض تکميل، آن را براي استفاده وارد مدار مي کنيم، گفت: اگر مي خواهيد درک کنيد که چه اقدامات و دستاوردهايي در طي چند سال اخير افتاده ديتاي گوشي خود را براي لحظاتي خاموش کنيد تا به پنج سال گذشته برگرديد.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي در دومين روز از سفرش به استان آذربايجان غربي بعد از اشنويه به شهرستان مياندوآب رفت و بعد از اداي احترام به شهداي اين شهرستان در شوراي اداري مياندوآب شرکت کرد و گفت: توسعه زيرساخت هاي ارتباطي را مهمترين وظيفه خود دانستيم چراکه اين بخش، زيرساخت توسعه ساير بخش هاست.
وي با بيان اينکه در سال 92 عليرغم تمام تلاش ها در گذشته دستاوردهاي حوزه ارتباطي آنچنان شايسته مردم نبود، افزود: در سال 92 تنها 300هزار مشترک پهن باند داشتيم که اکنون بيش از 67 ميليون کاربر پهن باند داريم و بيش از 23هزار تيم توسعه دهنده نرم افزارهاي موبايل مشغول فعاليت هستند.
آذري جهرمي براي درک اتفاق هايي که در دولت هاي يازدهم و دوازدهم در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات رخ داده از همه خواست تا ديتاي موبايل ها را لحظاتي خاموش کنند تا به پنج سال پيش برگردند، تصريح کرد: بهترين فرصت براي کشورها بزرگ تر شدن اقتصاد کشورها است که فناوري اطلاعات با بهبود بهره وري آن را امکان پذير مي کند.
وزير جوان کابينه دوازدهم با اشاره به وضعيت ثبت نام دانشگاه ها و پرداخت هاي بانکي در گذشته، اظهار کرد: هدف مسوولان عالي کشور و درخواست مردم مقابله با رانت، فساد و تبعيض است که امروز فناوري اطلاعات به کمک حکمراني مي تواند آنرا حل کند.
وزير ارتباطات با بيان اينکه با اتصال سامانه هاي حکومتي مي توان جلوي فساد را گرفت، خاطر نشان کرد: زماني که مجلس تصويب کرد دولت بايد تا پايان برنامه ششم  توسعه دسترسي 90 درصد روستاهاي بالاي بيست خانوار را فراهم کند خيلي ها مي گفتند که روستاها نيازمندي هاي ديگري چون آب و برق دارند و‌ ارتباطات الزامات آنها نيست.
وي افزود: اما امروز‌ مي فهميم که تصميم مجلس هوشمندانه بوده است.
وزير ارتباطات از برنامه ريزي براي اجراي سه پروژه بهبود وضعيت ارتباطي در سطح استان خبر داد و گفت: ما منتظر افتتاح پروژه ها نمي مانيم و با تکميل هر  پروژه آن را وارد مدار مي کنيم چراکه ارتباطات نياز مردم است و بعد، گزارش آن را به مردم مي دهيم.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16961
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي