سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۲۰ : ۵۱ شماره: 16968
يک مقام مسئول در رگولاتوري: صندوق پستي ارسال شکايات از سرويس هاي اينترنت راه‌اندازي شد
مديرکل نظارت بر خدمات عمومي اجباري ارتباطات و فناوري اطلاعات از فراهم شدن امکان اعلام شکايت در حوزه ICT در قالب صندوق پستي ??? خبر داد.

وايمکس نيوز- ولي‌الله مرادي گفت: همزمان با راه‌اندازي سامانه جديد رسيدگي به شکايات مردمي (195) مبتني بر مکان نماي جغرافيائي، به منظور ايجاد دسترسي بيشتر و شرايط آسانتر براي ثبت و پيگيري شکايتهاي مردم در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات، صندوق پستي 195 در شبکه پست جمهوري اسلامي ايران راه‌اندازي شده است.

وي با اشاره به اينکه اين امکان براي دريافت شکايات مکتوب از سراسر کشور پيش‌بيني شده، عنوان کرد: از اين پس تمامي مشترکان سرويسهاي ارتباطي و فناوري اطلاعات مي‌توانند شکايت خود را با درج موضوع شکايت، شرح کامل مشکل، اعلام عنوان اپراتور يا ارائه‌کننده خدمات، شماره تلفن همراه، ثابت و آدرس فرستنده به منظور انعکاس پاسخ نهايي از طريق صندوق پستي 195 به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي ارسال کنند.

مديرکل نظارت بر خدمات عمومي اجباري ارتباطات و فناوري اطلاعات رگولاتوري تاکيد کرد: پيش‌بيني‌هاي لازم براي بررسي، رسيدگي و پاسخگوئي به شکايات ارسالي در سريع‌ترين زمان انجام شده است.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16968
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي