سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۹ : ۵۴ شماره: 17011
افتتاح شش پروژه ارتباطی با 405 میلیارد تومان سرمایه گذاری دراصفهان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شش پروژه ارتباطی استان اصفهان را با سرمایه گذاری 405 میلیارد تومان افتتاح کرد.

وایمکس نیوز- محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات در نخستین روز سفر به استان اصفهان و در شورای اداری این استان، شش پروژه توسعه ای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با سرمایه گذاری ای 405 میلیارد تومان افتتاح‌ کرد.

وی افزود: در یک سال گذشته برای توسعه زیرساخت های ارتباطی استان اصفهان سرمایه گذاری خوبی انجام شده است که امروز در قالب شش پروژه افتتاح شد.

آذری جهرمی در تشریح پروژه های افتتاح شده، نخستین پروژه را توسعه خدمات پهن باند دانست و اظهار کرد: همچنین در یک سال گذشته 790 سایت نسل سوم و ‌595 سایت نسل چهارم در استان اصفهان احداث شده است.

وزیر جوان‌ کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه طی یک سال گذشته 177 روستا در این استان به تلفن ثابت دسترس ی پیدا کرده‌اند، ادامه داد: 62 روستا نیز در حوزه بانکداری الکترونیک از طریق پست بانک به دستگاه های خودپرداز مجهز شده‌اند.

عضو کابینه دولت دوازدهم‌ با اشاره به اینکه در یک سال گذشته 79 کیلومتر فیبر نوری برای افزایش پایداری ارتباطات بین شهری استان اصفهان اجرا شده است، تصریح کرد: پروژه فیبر خانگی در شهر اصفهان امروز با شش زیر پروژه به بهره برداری رسید تا مردم اصفهان بتوانند برای دسترسی به اینترنت بجای ADSL از فنا‌وری فیبرخانگی نیز استفاده کنند.

 اضافه می شود آذری جهرمی به احترام شهدای عملیات تروریستی دو روز گذشته در اهواز مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی استان اصفهان را لغو و تنها با ذکر صلواتی بهره برداری از این پروژه ها را آغاز کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره بازگرداندن پول های کلاهبرداری شده از مردم بابت خدمات ارزش افزوده گفت: از دیروز بازگشت 22 میلیارد پول کلاهبرداری شده از مردم در حوزه خدمات ارزش افزوده آغاز شده است.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با تاکید بر وجود عزم راسخ برای برخورد با سو استفاده از ناآگاهی مردم در بخش ارزش افزوده، گفت: در میان کاربران‌ دو نارضایتی عمده وجود دارد که یکی از آنها کلاهبرداری در حوزه خدمات ارزش افزوده است که رقم 22 میلیارد تومان را شامل می شود.

وی افزود: پرونده های دیگری نیز در دست بررسی است که به محض تکمیل آنها مردم را در جریان جزییات آن قرار می دهیم.

آذری جهرمی همچنین با اشاره به افزایش تعرفه های مکالمه از سوی اپراتورهای تلفن همراه، اظهار کرد: ظاهرا این افزایش تعرفه‌ها در چارچوب قانون بوده است و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال بررسی و رسیدگی به موضوع است.

وزیر ارتباطات از ارائه گزارش افزایش تعرفه‌ها خبر داد و گفت: سازمان تنظیم مقررات افزایش تعرفه های پهن باند را بررسی می کند.

بنا به این گزارش، وزیر ارتباطات برای سفری دو ‌روزه صبح امروز (دوشنبه) وارد استان اصفهان شد.

وی در این سفر ضمن افتتاح پروژه های جدید مخابراتی و ارتباطاتی، به بررسی مشکلات و‌ موانع این حوزه در استان اصفهان می پردازد و از برخی شهرستان های استان اصفهان نیز بازدید می کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17011
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي