سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۸ : ۴۴ شماره: 17016
مدل جديد گارانتي موبايل در نبود واردات رسمي
در کاهش چشمگير واردات رسمي گوشي موبايل که تعهد شرکت واردکننده به گارانتي کالا از جمله الزامات آن است، نوع جديدي از گارانتي در بازار مرسوم شده که در آن شرکت‌ بيمه‌گذار گوشي را تا سقف 6 ميليون تومان گارانتي مي‌کند.

وايمکس نيوز- در حال حاضر موانعي از جمله کاهش موجودي کالاي رسمي و افزايش نرخ دلار تاثيرات ناخوشايندي روي بازار موبايل داشته است که در نتيجه اين امر، بار ديگر گوشي هاي بدون گارانتي و بدون نام شرکت واردکننده در بازار زياد شده‌ است.

اين در حالي است که پس از اجراي طرح رجيستري واردات گوشي براي يک دوره تقريبا طولاني تنها از طريق شرکت‌هاي واردکننده رسمي انجام شد و تمام کالاهاي موجود در بازار داراي گارانتي و وارد کننده مشخص بودند.

در شرايط جديد، نوعي از گارانتي در بازار گوشي تلفن همراه مرسوم شده که در اين روش بيمه يک شرکت بيمه گذار روي گوشي ارايه و گوشي تا سقف 6 ميليون تومان بيمه مي‌شود. پس از اينکه در پي رشد قيمت ارز قيمت گوشي رشد چشمگيري يافت و به تناسب قيمت برخي مدل‌ها از 10 ميليون تومان فراتر رفت، در نبود گارانتي رسمي، نياز به نوعي گارانتي جايگزين براي اطمينان‌بخشي در خريدهاي با مبالغ سنگين در بازار احساس شد.

در ابتدا اين بيمه به نام گارانتي به مشتريان معرفي مي‌شد که سپس مشتري متوجه مي‌شود اين تضمين در واقع از سوي يک شرکت گارانتي کننده نيست بلکه بيمه يک شرکت بيمه‌گذار است.

با اين روش براي مثال روز گذشته که دلار تقريبا 200 تومان گران شد، قيمت يک آيفون ايکس 256 به ترتيب با گارانتي شرکتي معتبر که سخت پيدا مي شود 14 ميليون و 900 هزار تومان، با بيمه 14 ميليون و 800 هزار تومان و بدون گارانتي 14 ميليون و 400 هزار تومان در بازار اعلام شد و به فروش رسيد.

منبع: فارس

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17016
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي