سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۴ : ۵۵ شماره: 17112
بالن اينترنتي براي ارايه خدمات به زائران اربعين حسيني در مرز مهران مستقر شد
بعد از استقرار نسل پيشرفته تري از بالن هاي اينترنتي به نام بام 2 در مرز مهران براي ارايه خدمات به زائران حسيني در ايام اربعين، رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از محل استقرار آن در مرز مهران، بازديد کرد.

وايمکس نيوز- حسين فلاح جوشقاني رئيس سازمان تنظيم مقررات به اتفاق ملکي جهان مديرکل تنظيم مقررات جنوب کشور و بيرامي مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان ايلام با حضور در محل استقرار بالن مخابراتي بام 2 در مرز مهران، از نزديک در جريان خدمات اين بالن قرار گرفتند.
در اين بازديد، حقيقت مدير پروژه بام2، توضيحاتي در خصوص مشخصات و عملکرد اين بالن در ارايه خدمات به زائران اربعين حسيني مطالبي را بيان کرد.
سامانه بام 2 از فناوري 4G-LTE براي ارتباط با کاربران استفاده مي کند تا ضمن افزايش چشمگير در محدوده پوشش، از حدود يک کيلومتر به 10 کيلومتر، تعداد کاربران و نرخ داده قابل انتقال نيز چند برابر شده است.

اين بالن در پژوهشکده سامانه هاي حمل و نقل فضايي پژوهشگاه فضايي ايران طراحي و ساخته شده است.
در واقع بالن بام 2، در پي موفقيت عملکرد بالن اينترنتي بام 1 در مراسم اربعين سال قبل در مرز مهران و کمک رساني به مردم آسيب ديده زلزله غرب کشور، با تغييراتي نسبت به قبلي به. منظور ارتقاء خدمات، طراحي و به بهره برداري رسيده است.
بالن بام 2، بام 1 در مرز خسروي  مستقر شده و آماده ارائه خدمات اينترنتي به زائران اربعين حسيني است.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17112
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي