سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۳ : ۴۸ شماره: 17143
وزير ارتباطات : بالن اينترنتي نصب شده در مهران از نسل چهارم است
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به خدمات رساني به زائران اربعين حسيني گفت: بالن اينترنتي در مرز مهران نصب شده که از نسل چهارم است و مي تواند با سرعت 300 مگابيت بر ثانيه تا شعاع پنج کيلومتر را پوشش دهد.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه جلسه هيات دولت گفت: بالن اينترنتي در مرز مهران آماده ارائه خدمات رساني به زائران است.

وي با اشاره به وقوع طوفان چند روز پيش در مرز مهران و وقوع خسارت به بالن اينترنتي مستقر در مرز مهران خاطرنشان کرد:  با بروز طوفان و صاعقه بالن دچار مشکل شد که بعد از 24 ساعت بالن ديگري در اين منطقه مستقر شد و اکنون در حال ارائه خدمات است .

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه خدمات اين بالن اينترنتي از نسل چهارم است تصريح کرد: اين بالن مي تواند شعاعي تا حدود پنج کيلومتر با سرعت 300 مگابيت بر ثانيه پوشش دهد.

به گفته وي، در منطقه جنوب نيز خدمات اينترنتي بي سيم (واي-فاي) برقرار شده که مي تواند در لحظه حداکثر با سرعت 54 مگابيت بر ثانيه پوشش دهي داشته باشد.

وزير ارتباطات در ادامه درباره رفع مشکل کمبود گوشي تلفن همراه در کشور اظهار کرد: همچنان با کمبود گوشي موبايل در بازار مواجه هستيم و براي رفع اين مشکل بايد مصوبات اجرايي شود.

وي افزود: در بحث تامين موبايل، بايد بر اساس تسهيلات مورد توافق، تغييراتي در چارچوب واردات گوشي همراه، صورت گيرد. کارگروه ريجستري اين موضوع را تصويب کرد. اما اين مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغييراتي که در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال رخ دادن است متوقف شده است.

وي ادامه داد: در حوزه تجهيزات توقيفي نيز هنوز اشکال برطرف نشده و به بازار نيامده اند و هر زمان مصوبات اجرا شود اين مشکلات نيز برطرف مي شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17143
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي