سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۹/۹ - ۲۰ : ۶ شماره: 17240
چند توصيه براي جلوگيري از هک شدن آيفون
بسياري از کاربران گوشي‌هاي آيفون تصور مي‌کنند که هرگز گرفتار هک و حملات سايبري نمي‌شوند اما جالب است بدانيد علي رغم ادعاي اپل ، به عنوان شرکت سازنده اين محصولات ، گوشي هاي آيفون نيز درست همانند ساير گوشي‌هاي اندرويدي قابل هک بوده و به هکرها و مجرمان سايبري اين امکان را مي‌دهند تا در صورت لزوم به اطلاعات موردنياز کاربران و قربانيان مدنظر خود دسترسي و نفوذ پيدا کنند.

وايمکس نيوز- اين گزارش به مرور و معرفي مواردي که مي‌تواند از هک شدن گوشي‌هاي آيفون و دسترسي افراد غريبه به اطلاعات کاربران جلوگيري کند، مي‌پردازد.

کارشناسان فعال در حوزه فناوري و امنيت سايبري در اين خصوص به کاربران گوشي هاي آيفون توصيه کرده‌اند که با رعايت موارد زير قادر خواهند بود از هک شدن دستگاههاي الکترونيکي خود جلوگيري کنند:

1. به روزرساني نرم‌افزاري سيستم‌عامل iOS

اپل نيز همچون بسياري ديگر از شرکت‌هاي سازنده موبايل هر از گاهي به روزرساني‌هاي نرم افزاري iOS  منتشر مي‌کند که لازم است کاربران اين به‌روزرساني‌هاي جديد را دريافت کنند تا امنيت سايبري دستگاه خود را افزايش دهند.

2. نصب نرم‌افزارهاي امنيتي مخصوص آيفون

بسياري از نرم‌افزارهاي امنيتي به منظور افزايش امنيت سايبري دستگاههاي الکترونيکي در فروشگاههاي آنلاين و اينترنتي وجود دارند که کاربران مي‌توانند با نصب آنها به ايمني دستگاه خود کمک کنند و بدين ترتيب اجازه ورود و نفوذ افراد غريبه و هکرها را به حريم خصوصي گوشي خود ندهند.

3. فعالسازي تشخيص چهره هوشمند

فناوري‌هاي تشخيص چهره هوشمند ( فيس آي‌دي) و حسگر اثر انگشت ( تاچ آي‌دي ) قادر است به کاربران اين امکان را بدهد تا از نفوذ و دسترسي هکرها ، مجرمان سايبري و افراد غريبه به اطلاعات شخصي گوشي خود جلوگيري بعمل بياورند. بنابراين بهتر است کاربران بالافاصله بعد از خريداري و تهيه گوشي آيفون ، از قابليت هاي جديدي که شرکت سازنده آن براي افزايش امنيت سايبري دستگاه مربوطه در آن تعبيه و طراحي کرده است، بهره گيري کرده و با مراجعه به تنظيمات گوشي آنها را فعالسازي کنند.

4. عدم توجه و کليک بر لينک‌هاي آلوده و مشکوک

کاربران گوشي‌هاي آيفون نيز درست همانند ساير کاربران گوشي هاي اندرويدي بايد براي جلوگيري از ورود افراد غريبه به گوشي‌هاي آيفون  توجه داشته باشند که بر روي لينک‌هاي آلوده و مشکوکي که در وب سايت ، اپليکيشن و پيام رسان هاي مختلف وجود دارد ، کليک نکنند تا گرفتار بدافزار، ويروس و حملات فيشينگي نشوند.

5. فعالسازي «آيفون مرا بياب»

و در آخر نيز کاربران بايد توجه داشته باشند در صورتي که آيفون خود را گم کرده و يا توسط سارقان به سرقت رفت، اگر در قسمت تنظيمات گوشي قبل از سرقت آن گزينه و قابليت «آيفون مرا بياب » يا “Find my iPhone” فعال کرده باشند، قادر خواهند بود به تمامي اطلاعات ذخيره شده خود در گوشي مسروقه دسترسي پيدا کرده و از نفوذ سارقان و افراد غريبه به حريم خصوصي  و افشاي اطلاعات شخصي خود جلوگيري کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17240
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي