سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۲ : ۳۴ شماره: 17246
برگزاري هفته ديجيتال براي نخستين بار در ايران
دبير برگزاري رويداد هفته ديجيتال با اشاره به ضرورت تحول ديجيتال در کشور گفت: هفته ديجيتال براي نخستين بار در ايران از 17 آذر تا 21 آذر برگزار مي شود.

وايمکس نيوز- مهدي­ روحاني نژاد دبير برگزاري اين رويداد با اشاره به برگزاري جلسه شوراي سياستگذاري هفته ديجيتال با حضور آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اظهار کرد: اين هفته براي نخستين بار در ايران برنامه­ ريزي مي­ شود و زمان برگزاري آن از شنبه 17 آذر تا چهارشنبه 21 آذر به مدت يک هفته کاري است.

وي با اشاره به نقش مهم تحول ديجيتال تصريح کرد: اين تحول در تمامي بخش­ هاي اقتصادي کشور مطرح مي­ شود بنابراين ما با کمک الگويي که از کشورهاي ديگر گرفتيم، اين رويداد را در ايران طراحي و برگزار مي­کنيم.

روحاني­ نژاد با اشاره به هدف برگزاري هفته ديجيتال خاطرنشان کرد: هدف ما ايجاد تحول ديجيتال در حوزه­ هاي مختلف اقتصادي کشور است زيرا تحول ديجيتال مختص يک صنعت نيست ومانند اسنپ و تپسي که در حوزه حمل و نقل يا ديجي ­کالا که در حوزه خرده­ فروشي فعاليت مي کنند، امکان ايجاد تحول در حوزه ­هاي ديگر وجود دارد.

وي گفت: نخستين روز برنامه يعني شنبه 17 آذرماه باعنوان «تحول ديجيتال و صنعت مخابرات ايران» نامگذاري شده است.

دبير برگزاري رويداد هفته ديجيتال خاطرنشان کرد: در اين روز اپراتورهاي مخابراتي و فعالان اين حوزه با مشارکت سازمان تنظيم مقررات نشستي را در سالن شهيد قندي وزارت ارتباطات برگزار مي­ کنند تا استفاده از تکنولوژي­ هاي جديد در صنعت مخابرات و چالش­ هاي پيش روي آن را بررسي و برنامه­ هاي آينده خود به اطلاع ذي­نفعان ديگر برسانند.

روحاني­ نژاد ارائه خدمات ديجيتالي توسط اپراتورها را يکي ديگر از مباحث روز نخست هفته ديجيتال عنوان کرد و گفت: در اين روز افزايش درآمد اپراتورها از طريق ارايه اين خدمات، تنوع­ سازي خدمات و کاهش هزينه ­هاي اپراتورها از طريق IoT را بررسي مي­ کنيم، به طوري که نشان مي­ دهد با داشتن IoT مي توانيم بهره­ وري را افزايش دهيم.

وي افزود: شرکت­ هاي بانکي و حوزه پرداخت نيز در اين جلسه حاضر هستند و نحوه همکاري با اپراتورها را براي افزايش درآمد و ارتباط سيستم بانکي با اپراتورها از طريق Open API را مورد بحث قرار مي­دهند.

دبير برگزاري رويداد هفته ديجيتال درباره برنامه روز دوشنبه و سه­ شنبه اين هفته، نيز گفت: در اين دو روز چهارمين کنفرانس اينترنت اشياء ايران (IoTex 2018) در مرکز همايش ­هاي برج ميلاد به همراه نمايشگاه فعالان اين حوزه برگزار مي شود و20 استارتاپ از کل کشور محصولات خود را به نمايش مي­ گذارند.

وي تصريح کرد: در چهارمين همايش اينترنت اشيا موضوعاتي در حوزه کشاورزي، شهرهوشمند، انرژي، بيمه، پليس هوشمند و کاربردهاي فناوري فضايي مورد بحث گذاشته مي ­شود و مديرعامل شرکت توانير برنامه ­هاي خود را براي جلوگيري از خاموشي در سال آينده مبتني بر IoT را مطرح مي­ کند.

روحاني­ نژاد با اشاره به برنامه روزهاي يکشنبه و چهارشنبه هفته ديجيتال، تصريح کرد: در اين دو روز، کارگاه آموزشي و سميناري در محل پژوهشگاه علم وفناوري دانشگاه شريف و با حضور شرکت­هاي بزرگ اين حوزه برگزار مي­ شود و هدف از برگزاري آن آموزش نحوه پارتنرشيپ استارتاپ ­ها با شرکت­ هاي بزرگ است.

وي افزود: در شرايط اقتصادي فعلي يکي از دغدغه­ هاي استارتاپ­ ها کمبود نقدينگي است و در اين بخشي از هفته ديجيتال ايران به استارتاپ­ ها آموزش داده مي­ شود که چگونه از طريق شرکت­ هاي بزرگ اين حوزه توسعه خود را افزايش دهند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17246
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي