سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۹ : ۵۵ شماره: 17306
گمرک اعلام کرد شرايط ثبت اطلاعات گوشي‌هاي وارداتي همراه مسافر
گمرک جمهوري اسلامي ايران درباره چگونگي ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافري توضيحاتي براي متقاضيان اعلام کرد.

وايمکس نيوز- پيرو اطلاعيه‌هاي قبلي مبني بر ارسال اطلاعات گوشي‌هاي مسافري ثبت شده در سامانه گمرک به وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد که پس از ثبت اطلاعات به هيچ وجه نيازي به مراجعه حضوري به گمرک ايران به منظور پيگيري ارسال اطلاعات نيست و صرفاً پس از ثبت اطلاعات در سامانه گمرک، فايل مربوطه طبق بازه‌هاي زماني اعلام شده به همتا ارسال مي‌شود.

بر اين اساس، متقاضياني که قصد ثبت گوشي‌هاي مسافري دو سيم کارته در سامانه گمرک را دارند، حتما بايد هر دو شناسه IMEI تلفن همراه خود را در سامانه گمرک ثبت کنند.

طبق اعلام گمرک جمهوري اسلامي ايران، اگر هر دو شناسه imei در سامانه ثبت نشود، فعال‌سازي براي هيچ کدام از سيم‌کارت‌ها صورت نمي‌گيرد.

به گزارش ايسنا، روز گذشته وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، درباره علت تعليق ثبت گوشي مسافري در سامانه همتا اعلام کرد که در اين زمينه قطع سامانه همتا و گمرک درست نيست؛ بلکه موضوع وصل سيستم سامانه نيروي انتظامي به گمرک مطرح است که بايد اتفاق مي‌افتاد. قرار بود اين اتصال براي مشخص شدن دقيق واردات گوشي از طريق مسافر صورت بگيرد، نه‌اين‌که به اسم بار مسافر، بتوان خارج از روال‌هاي مورد تاييد وزارت صنعت، معدن و تجارت، گوشي وارد کرد.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17306
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي