سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۷ : ۴۳ شماره: 17312
رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: همه گوشي‌هاي وارداتي رجيستر مي‌شوند
در حاليکه برخي رسانه‌ها از اينکه ممکن است طرح رجيستري گوشي‌هاي مسافري در آينده با چالش مواجه شود صحبت کرده بودند رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که چنين مسئله‌اي صحت ندارد و هيچ يک از گوشي‌هاي وارداتي بدون اينکه رجيستر شوند، امکان فعال شدن و راه‌اندازي در ايران را ندارند.

وايمکس نيوز- چندي پيش برخي رسانه‌ها خبر داده بودند که براساس تصميم اخير کميته راهبري طرح رجيستري، از نوزدهم آذر ماه امسال درخواست ثبت گوشي‌هاي مسافري در سامانه همتا متوقف شده است و ديگر نبايد روي رجيستري گوشي‌هاي مسافري حساب باز کرد. اين خبر در حالي منتشر شد و در فضاي مجازي بين مردم دست به دست شد که علي مويدي - رييس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز - در اين باره به ايسنا گفت: چنين مسئله‌اي امکان پذير نيست و هر گوشي که در ايران بخواهد فعال شود بايد رجيستر شود و مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا همه برندهاي موجود در بازار ايران وارد طرح رجيستري شده‌اند يا خير؟ گفت:‌ بله و مسلما هر گوشي تلفن همراهي که سيم کارت روي آن نصب شود و بخواهد از اپراتورهاي موجود در کشور خدمات دريافت کند، بايد ابتدا رجيستر شده باشد و همه مراحل و مقررات رجيستري را طي کند.

البته پيش از اين نيز محمدجواد آذري جهرمي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - در حاشيه نهمين سمپوزيوم مخابرات در اين باره اظهار کرد که قطع سامانه همتا و گمرک درست نيست بلکه موضوع وصل سيستم سامانه نيروي انتظامي به گمرک مطرح است که بايد اتفاق مي‌افتاد. قرار بود اين اتصال براي مشخص شدن دقيق واردات گوشي از طريق مسافر صورت بگيرد، نه اينکه به اسم بار مسافر بتوان خارج از روال‌هاي مورد تاييد وزارت صنعت، معدن و تجارت، گوشي وارد کرد.

به گفته آذري جهرمي، اکنون فرآيند بار مسافر در حال پياده‌سازي است و مشکلي در اين زمينه وجود ندارد. برخي انتقاد دارند که چون کانال‌هاي اصلي واردات به درستي کار نمي‌کند، جلوي واردات گوشي به شيوه مسافري گرفته شده و در بازار اختلال ايجاد کرده است اما همه بايد مسئوليت قانوني خود در اين بازار را انجام دهند و اگر کانالي در زمينه واردات گوشي دچار مشکل است، آن مشکل بايد حل شود نه اينکه خلاف ضوابط، راهي جديد براي واردات در اين زمينه باز کنيم.

به گزارش ايسنا، با توجه به اين اظهارات بايد ديد که در ادامه گوشي‌هايي که از طريق واردات مسافري به دست مردم رسيده است مي‌توانند بدون مشکل در کشور فعال شوند و از اپراتورهاي تلفن همراه خدمات دريافت کنند يا اينکه اختلالاتي در اين زمينه ايجاد مي‌شود.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17312
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي