سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۸ : ۲۳ شماره: 17315
سخنگوي وزارت ارتباطات خبر داد؛ بررسي فني فروش بسته‌هاي اينترنت بدون اينستاگرام
سخنگوي وزارت ارتباطات از بررسي فني فروش بسته‌هاي اينترنت بدون اينستاگرام توسط اپراتورها در چند روز آينده خبر داد وگفت: درباره پايان مهلت فعاليت «هاتگرام» و «طلاگرام» ابلاغيه اي نداشتيم.

وايمکس نيوز- به تازگي تصوير نامه اي خيلي محرمانه در شبکه هاي اجتماعي منتشر شده که در آن سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات از اپراتورهاي ارتباطي خواسته است تا «با توجه به ضرورت صيانت از فرهنگ ايراني اسلامي، حفاظت از حريم خانواده ها و حمايت از محتواي داخلي، با قيد فوريت ترتيبي اتخاذ کنند تا بسته ها و طرح هاي فروش اينترنت بدون امکان اتصال و استفاده از شبکه اجتماعي اينستاگرام تهيه و در ليست بسته هاي فروش اپراتورها قرار گيرد.»

اين نامه با امضاي حسين فلاح جوشقاني رئيس رگولاتوري و معاون وزير ارتباطات به شرکت مخابرات، اپراتورهاي مجازي موبايل، دارندگان پروانه اينترنت ثابت (FCP، SERVCO و FWA ) و اپراتورهاي موبايل ابلاغ شده است.

در توضيح اين نامه جمال هاديان زواره سخنگوي وزارت ارتباطات به خبرنگار مهر، گفت: اين نامه بخشي از دستورالعملي است که از سوي مرکز ملي فضاي مجازي به وزارت ارتباطات ابلاغ شده و از سوي رگولاتوري براي اجرا به اپراتورها صادر شده است.

وي با تاکيد براينکه اين نامه هيچ‌گونه محرمانگي نداشته و به صادرکننده نامه که رگولاتوري است در اين باره تذکر داده شده است، افزود: بخشنامه هاي متعددي از سوي مرکز ملي فضاي مجازي به وزارت ارتباطات ابلاغ مي شود که يکي از بندهاي يکي از بخشنامه ها، به تقاضاي مردمي براي فروش بسته هاي اينترنت بدون امکان استفاده از اينستاگرام مربوط مي شود.

سخنگوي وزارت ارتباطات گفت: در اين نامه از اپراتورها خواسته شده که اگر خانواده ها بسته اينترنتي بدون اينستاگرام بخواهند، امکانش فراهم باشد. بررسي فني اين دستورالعمل، در روزهاي آينده و طي برگزاري جلسات با اپراتورها انجام مي شود.

هاديان تاکيد کرد: اين موضوع هيچ ارتباطي با فيلترينگ اينستاگرام نخواهد داشت و موضوعي که در شبکه‌هاي مجازي با عنوان «دستور وزارت ارتباطات براي فيلترينگ اينستاگرام» منتشرشده، صحت ندارد.

مدير روابط عمومي وزارت ارتباطات درباره پايان مهلت فعاليت نسخه هاي فارسي تلگرام (هاتگرام و تلگرام طلايي) در 30 آذرماه نيز گفت: هيچ ابلاغيه، دستورالعمل و بخشنامه اي درباره فعاليت نسخه هاي فارسي تلگرام به به وزارت ارتباطات داده نشده و تصميم گيري درباره اين موضوع نيز فعاليت برعهده وزارت ارتباطات نيست.

منبع:مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17315
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي